۵ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۵۸
کد خبر: 81855129
۰ نفر
دانشگاه آزاد اسلامي كشور 71 مركز رشد دارد

بوشهر-ايرنا- مديركل مركز توسعه فناوري و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامي كشور گفت: اين دانشگاه 71مركز رشد در سراسر كشور دارد.

داود ثمري پنجشنبه در گفت وگو با ايرنا در شهرستان دشتستان بوشهر افزود: دانشگاه آزاد اسلامي داراي 397 واحد دانشگاهي در سراسر كشور است و در مراكز رشد آن 562 واحد پژوهشي وشركت فن آور با رويكرد كارآفريني فعال است.
ثمري بيان داشت: دانشگاه آزاد اسلامي يكي از اهداف اصليش موضوع توسعه كارآفريني در سطح دانشگاها است.
مديركل مركز توسعه فناوري و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامي كشور گفت: براي اينكه به يك دانشگاه نسل سومي برسيم، هم دانشگاه و هم اعضاي هيات علمي دانشگاه بايد با فرهنگ و روحيه كارآفريني آشنا شوند.
وي اظهار كرد: اگرچه دانشگاه آزاد اسلامي متولي اشتغال و كارآفريني در جامعه نيست ولي اين را وظيفه خود مي داند كه موضوع كارآفريني واشتغال را در راس برنامه هاي كاري خود قرار دهد تا بتواند سهم بسزايي در ايجاد كارآفريني جوانان در جامعه داشته باشد.
ثمري بر همكاري دو حوزه صنعت و دانشگاه تاكيد كرد و گفت: امروز صنعت بايد در راس برنامه هاي دانشگاه قرار گيرد، زيرا نيروهاي جوان جامعه نياز به تفكر كارآفريني دارند و روحيه كارآفريني بايد در جامعه بوجود آيد.
وي ادامه داد: ايجاد فرصت كارآفريني در گرو احساس نياز است به همين دليل فرصت هاي كارآفريني را بايد خوب ببينيم و در بهبود فضاي كسب وكار بايد بيشتر تلاش كنيم.
مديركل مركز توسعه فناوري و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامي كشور اظهاركرد: يك ايده زماني كه تبديل شد به كارآفريني يك كار با ارزش است و بايد از ايده هاي كارآفريني به نحو درست استفاده شود.
/1656/7213