سردار نقدی: سوریه را در رویارویی با تروریست ها و صهیونیست ها تنها نمی گذاریم

بیروت – ایرنا – سردار محمدرضا نقدی فرمانده نیروهای بسیج با بیان این كه حمایت جمهوری اسلامی ایران از فلسطین متوقف نمی شود، تاكید كرد كه سوریه را در رویارویی با تروریست ها و صهیونیست ها تنها نمی گذاریم.

به گزارش ایرنا، سردار نقدی در گفت وگو با پایگاه خبری لبنانی العهد تصریح كرد: آنچه را كه جهان از سال ها قبل شاهد است« تروریسم جهانی» می باشد كه نظیر آن دیده نشده به ویژه این كه تروریست ها مرتكب فجیع ترین جنایات تروریستی مجرمانه می شوند.
وی برخی كشورها و حكومت ها را متهم كرد كه با همدستی كشورهای غربی از تروریست ها و جنایات آنها كه هیچ شباهتی با اقدامات برای مقاومت و آزادسازی ندارد، حمایت می كنند.
سردار نقدی اظهارداشت: آمریكا بعداز شكست هایش در چند سال گذشته از جمله در عرصه سیاسی، تصمیم گرفت تا گروه هایی مسلح را برای متزلزل كردن امنیت منطقه و ایجاد تفرقه بین مسلمانان تشكیل دهد.
فرمانده بسیج از تكفیری ها به عنوان سربازان رژیم صهیونیستی در جنگ های غیرمنظم یاد و خاطرنشان كرد: تكفیری ها دارای ماموریت دیگری هستند و آن مشوش كردن چهره و جایگاه اسلام نزد غربی است است.

** داعش یك نیروی صهیونیستی آمریكایی است
سردار نقدی با بیان این كه ادامه این جنگ و یا توقف آن به تحولات سیاسی در سوریه بستگی ندارد بلكه با دستورهای آمریكا و صهیونیست ها ادامه یافته است، گفت: تنها عاملی كه می تواند جلوی این برنامه را بگیرد، این است كه جهان اسلام با اجماع داعش را یك نیروی صهیونیستی آمریكایی توصیف كند.
وی با اشاره تجربه های ایران، افزود: هنگامی كه ایران در سال های اول بعداز پیروزی انقلاب اسلامی شاهد عملیات تروریستی بود، امام خمینی ( قدس سره) موفق شدند با توصیف دقیق تروریست ها به آمریكایی، آنها را نابود كنند.
فرمانده نیروهای بسیج خاطرنشان كرد: در مذاكرات نشست وین شاهد بودیم كه تروریست ها دارای نمایندگان زیادی بودند و دولت سوریه حاضر نبود و كشورهای حامی دولت سوریه مانند، ایران، روسیه و عراق هم اندك بودند و بر این اساس نمی توان به تصمیم های این نشست اعتماد و تكیه كرد.

** ریشه عملیات تروریستی در فرانسه است
سردار نقدی در باره عملیات های تروریستی در فرانسه و لبنان ، با بیان این پرسش كه آیا منشا و ریشه عمل عملیات تروریستی در فرانسه است؟، تصریح كرد: هدف نیروهای آزادیبخش و مقاومت تغییر اوضاع جامعه و كمك به مردم است اما ماموریت تروریست ها كشتن انسان های بی گناه است.
وی اظهارداشت: نیروهای مقاومت با جنایتكاران و دشمنان می جنگند اما گروه های تروریستی مردم بی گناه را در بازارها، خیابان ها و رستوران ها می كشند و پشت سر آنها سازمان های امنیتی و جاسوسی خارجی هستند كه عملیات تروریستی را برای دستیابی به اهداف سیاسی و امنیتی برنامه ریزی و اجرا می كنند.
فرمانده بسیج تاكید كرد: سازمان های امنیتی خارجی با كمك تروریست ها و از طریق برنامه های اخیر خود در فرانسه می خواهند یك موضع خاص را برملت های اروپا تحمیل كنند وسعی دارند تا زمینه و بهانه ای را برای راه اندازی جنایت و كشتاری جدیدعلیه مسلمانان در هر مكانی ایجاد كنند.

** حضور ایران در سوریه مستشاری است
فرمانده بسیج در باره حضور ایران و روسیه در سوریه برای جنگ علیه تروریست ها گفت: نقش ایران در سوریه مستشاری است و گاهی اوقات به طور مستقیم تجربه های خود را در صحنه عملیات عرضه می كنیم.
وی با تاكید به این كه « حضور مستشاری ایران به درخواست رسمی دولت سوریه است»، افزود: ما نمی توانیم سوریه را در رویارویی با صهیونیست ها و تروریست ها تنها بگذاریم.
سردار نقدی اظهارداشت: همه امروز شاهد بوده اند كه چگونه تروریست ها در بیمارستان های صهیونیستی معالجه می شوند، نخست وزیر دشمن صهیونیستی از آنها عیادت و حمایت تجهیزاتی و مالی می كند.
فرمانده بسیج خاطرنشان كرد: برداران ما درعراق هنگامی كه در زمان حكومت طاغوت در ایران بودند و با برادران ایرانی خود كار می كردند، تجربه های نظامی خوبی را كسب كردند و به همین دلیل حضور ما در عراق از سوریه كمتر است.

** روسیه در كنار حق ایستاده است
وی با تاكید به اهمیت كمك به ملت سوریه در مبارزه علیه تروریسم تصریح كرد كه مسكو در كنار حق یعنی ملت سوریه ایستاده است به ویژه این كه سوری ها امروز با یك جنگ تروریستی مورد حمایت و كمك های قدرت های غربی و جهانی مواجه هستند.

** حزب الله با تكفیری ها می جنگند
سردار نقدی در باره نقش مقاومت اسلامی در رویارویی با تكفیری ها، گفت: حضور حزب الله در صحنه رویارویی با تكفیری ها نشانه ذكاوت و هوشمندی آن است .
فرمانده بسیج افزود: اگر حزب الله و مقاومت اسلامی امروز نبودند هر آینه تكفیری ها همه را ( شیعه ، مسیحی و اهل سنت غیروهابی) كشته بودند.
وی تاكید كرد: امنیت لبنان امروز ناشی از نقش حزب الله در جلوگیری از تروریست ها است و همه مدیون شهدای مقاومت هستیم كه خود را در راه ما فدا كرده اند.

** كمك ایران به قضیه فلسطین ادامه می یابد
سردار نقدی در پاسخ به سئوالی در خصوص انتفاضه فلسطین، از همه فلسطینی ها خواست تا بین دوست ودشمن تفاوت قائل شوند.
وی خاطرنشان كرد: این طورنیست كه هر طرفی ( مانند قطر وسعودی) اگر كمك مالی می كند دوست ملت فلسطین است، این پول هایی را كه آنها هزینه می كنند برای دور كردن ملت فلسطین از خط اصیل مقاومت است بنابراین فلسطینی ها باید هوشیار و آگاه باشند.
فرمانده بسیج تصریح كرد: ما حقیقت دو حكومت صهیونیستی در قطر و سعودی ها را می دانیم ، آنها پول ها و اموال مسلمانان از محل فروش گاز ونفت را سرقت و برای غربی ها صهیونیست ها هزینه می كنند.
سردار نقدی اظهار داشت: ملت ایران روز اول پیروزی انقلاب اسلامی ، سفارت صهیونیست ها را بست و به جای آن سفارت فلسطین دایر شد و از آن زمان تاكنون ملت ایران روز جهانی قدس را برگزار كرده است و با ارائه كمك های مالی به مظلومان فلسطین كمك می كند.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود بهای سنگینی كه پرداخته و می پردازد، به حمایت از قضیه فلسطین ادامه می دهد و در این راه ثابت قدم است.

** انتفاضه جنبشی مبارك است ونمی توان آن را خاموش كرد
فرمانده بسیج با تاكید به این كه انتفاضه در كرانه باختری یك بیداری و جنبش مبارك است كه نمی توان آن را خاموش كرد، گفت كه این خیزش به فضل پیروزی های مقاومت درغزه در سه جنگ گذشته ادامه می یابد.
سردار نقدی افزود: این پیروزی ها روحیه ملت فلسطین را افزایش داد و ثابت كرد كه مقاومت قادر به شكست دادن دشمن است.
وی با تاكید بر ضرورت مسلح كردن كرانه باختری مانند نوار غزه، اظهارداشت: اگر كرانه باختری مسلح شود ، رژیم صهیونیستی خود را با چالش های بزرگی مواجه خواهد دید.

** یمن منطقه ای راهبردی است
فرمانده بسیج در خصوص تجاوز وحشیانه سعودی ها علیه یمن خاطرنشان كرد: سعودی ها به نمایندگی از آمریكا و رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم یمن می جنگند زیرا یك جنبش دشمن آمریكا و صهیونیست ها به حكومت رسیده است.
سردار نقدی از آل سعود به عنوان مزدور آمریكا و اشغالگران صهیونیست یاد و تصریح كرد: این جنبش معتقد است كه ملت یمن باید به تنهایی سرنوشت خود را مقرر كند و این باور، آمریكایی ها ، صهیونیست ها و سعودی ها را می ترساند.
وی تاكید كرد: این تجاوز، سودهای زیادی را برای آمریكا از محل فروش سلاح به سعودی ها جهت كشتار انسان های بی گناه در یمن داشته است.
فرمانده بسیج گفت:اقتصاد آمریكا با ورشكستگی مواجه است و آمریكایی ها امروز در صدد سرقت نفت و منابع منطقه به ویژه عربستان هستند.
سردار نقدی با بیان این كه « ادامه جنگ های بین مسلمانان، منافع صهیونیست ها و آمریكا را محقق می كند»، افزود: یمن منطقه ای راهبردی است كه در كنار دریای سرخ و تنگه باب المندب قرار دارد و به همین دلیل آمریكایی ها درصدد سیطره بر آن هستند.

** آمریكایی ها خواستار اجرای توافق هسته ای نیستند
وی با ابراز تردید نسبت به صداقت دولت آمریكا در اجرای توافق هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 ، به توافق الجزائر كه سال 1981 میلادی بین ایران و آمریكا امضا شده بود، اشاره و خاطرنشان كرد: با وجود این كه تهران به این توافق عمل كرد اما آمریكایی ها تخلف كردند.
فرمانده بسیج تصریح كرد: آمریكایی ها امروز هم با وجود توافق هسته ای خواستار راه حل نیستند بلكه برعكس تلاش می كنند بر ملت ، اقتصاد و نفت ما سیطره یابند.

** بسیج ، نیرویی استثنائی
سردار نقدی در باره نقش بسیج در رویارویی با استكبار جهانی و ابزار آن گفت: بسیج یك نیرو و انرژی استثنائی در جهان اسلام است كه نمونه ندارد.
وی با اشاره به شجاعت و صلابت نیروهای بسیج در ایران، افزود: مجاهد محمد جلدوی چند سال قبل برای حمایت از نمازگزاران مانع ورود یك تروریست انتحاری به مسجدی در شهر زاهدان در شرق ایران شد و به شهادت رسید.
فرمانده بسیج اظهارداشت: چند روز قبل از اردوهای نیروهای شركت كننده در رزمایش بیت المقدس از جمله اعضای بسیج دیدن كردم ، آنها جوانانی بودند كه فقط یك درخواست داشتند و آن كسب اجازه برای رفتن به سوریه بود.
سردار نقدی خاطرنشان كرد: این درخواست تاكیدی است بر این كه جوانان ما عاشق شهادت در راه خدا هستند و از تروریست ها ، انتحاری ها و دشمنان نمی ترسند.
خاورم ** 1324