استاندار گلستان: از سرمايه گذار واقعي در استان استقبال مي كنيم

گرگان - ايرنا - استاندار گلستان گفت: براي سرمايه گذاري در توسعه اين استان از حضور سرمايه گذار واقعي استقبال مي كنيم.

به گزارش ايرنا حسن صادقلو روز پنجشنبه در ديدار 5 تن از سرمايه گذاران كشور آلمان با وي در گرگان گفت: همچنين مجموعه مديران اين استان بسيج شده اند تا براي سرمايه گذاري در توسعه منطقه حمايت هاي همه جانبه از سرمايه گذار صورت گيرد.
وي خطاب به سرمايه گذاران آلمان افزود: امروز هم مجموعه اي از مديران دستگاه هاي مرتبط اين استان در كنار شما خواهند بود تا اطلاعات لازم از ظرفيت هاي استان را ارائه دهند.
وي ابراز اميدواري كرد كه حضور سرمايه گذاران آلماني در اين استان موجب جذب سرمايه در حوزه هاي مورد نياز شود.
استاندار گلستان همچنين ضمن معرفي موقعيت جغرافيايي، اقليم و جمعيت، گزارشي از ظرفيت هاي زيرساختي در حوزه هوايي، ريلي، منطقه آزاد تجاري اينچه برون، معادن از جمله يد و بوكسيد، جاذبه هاي طبيعي، تاريخي، گياهان دارويي و برندهاي استان از جمله توليد خاويار و گندم ارائه داد و گفت: اين ويژگي ها حاكي است كه گلستان متنوع و فرصتي مغتنم براي جذب سرمايه گذار است.
وي از سرمايه گذاري هيات آلماني در بخش انرژي نو در استان استقبال كرد.
مديرعامل شركت توزيع برق گلستان نيز گزارشي از وضعيت مصرف برق و نيازها در اين استان ارائه داد و گفت: شمال گلستان مستعد براي سرمايه گذاري در حوزه توليد انرژي خورشيدي است.
علي اكبر نصيري افزود: اكنون در نوار شمالي استان ضعف ولتاژ برق وجود دارد كه شركت مي تواند با جذب سرمايه در حوزه توليد انرژي خورشيدي مشكل را حل كند.
حسينقلي قوانلو رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان نيز از سرمايه گذاران آلماني خواست كه علاوه بر توليد انرژي خورشيدي، در حوزه هاي مختلف از جمله ساخت پالايشگاه و داروسازي نيز مشاركت داشته باشند.
محمدعلي صالحي سرمايه گذار ايراني ساكن كشور آلمان نيز گفت: اكنون مجوز سرمايه گذاري در توليد انرژي خورشيدي به ميزان يك هزار و 50 مگاوات از دولت ايران را داريم.
وي هدف از سفر به گلستان را آشنايي با امكانات و ظرفيت آن براي سرمايه گذاري اعلام كرد.
در ديدار سرمايه گذاران آلماني با استاندار گلستان، مسئولان جهاد كشاورزي، شركت گاز، شركت سهامي آب منطقه اي و معاون امور عمراني استاندار حضور داشتند.
استان گلستان با افزون بر 21 هزار كيلومتر مربع وسعت در شمال كشور قرار دارد كه از شمال با جمهوري تركمنستان، از شرق با خراسان شمالي، از غرب با مازندران و از جنوب با سمنان همسايه است.
6204/6159