ادارات سيستان موظف به همكاري با موسسان شركت هاي دانش بنيان هستند

زاهدان- ايرنا- معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار سيستان و بلوچستان گفت: ادارات منطقه سيستان موظف به همكاري با موسسان شركت هاي دانش بنيان هستند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومي فرمانداري زابل، زهرا اربابي در نشست شوراي اداري اين شهرستان اظهار داشت: ادارات سيستان بايد در خصوص تشكيل سريع شركت هاي دانش بنيان در منطقه همكاري كنند تا فعاليت اين شركت ها به مرحله اجرا برسد.
وي با اشاره به انتخاب شهرهاي مرزي زابل و سراوان در استان به عنوان شهرهاي نمونه دانش بنيان گفت: اين مصوبه در سفر معاون اول رياست جمهوري به منطقه سيستان محقق شد كه به طور جدي از سوي مسئولان محلي در حال پيگيري است.
وي افزود: تنها راه برون رفت از معضل بيكاري در منطقه سيستان، تشكيل شركت هاي دانش بنيان است و براي طرح هايي در زمينه جلوگيري از تبخير آب هاي سطحي و گسترش نسل نژاد گاو سيستاني در قالب اين شركت ها تسهيلات ويژه پرداخت مي شود.
معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار سيستان و بلوچستان گفت: دانشگاه هاي منطقه بايد تلاش كنند با برگزاري كارگاههاي آموزشي در خصوص آشنايي بيشتر با مقوله شركت هاي دانش بنيان، وظيفه خطير خود را به درستي ايفا كنند و تاثيرگذار باشند.
فرماندار شهرستان ويژه زابل نيز در اين نشست اظهار داشت: بلوغ اجتماعي يك جامعه ريشه در مسائل عقلي و منطقي دارد.
هوشنگ ناظري افزود: حركت در مسير توسعه هر منطقه سليقه اي نيست و بايد با برنامه ريزي صحيح به سوي عمران و آباداني گام برداشته شود.
وي با تاكيد بر اينكه مردم محور اصلي توسعه هستند گفت: سيستان در طول تاريخ مشكلات بسياري داشته اما در 10 سال اخير به دليل بي توجهي در برخي موضوعات به ويژه اعتياد، مسائل مختلف اجتماعي به معضل تبديل شده است.
وي خواستار تسهيل در اعطاي تسهيلات شد و گفت: بايد به مقوله مشاغل خانگي توجه ويژه شود و برنامه ريزي لازم صورت گيرد تا اعتبارات مناسب در اين زمينه اختصاص يابد.
منطقه سيستان با پنج شهرستان زابل، هيرمند، هامون، زهك و نيمروز در شمال سيستان و بلوچستان واقع شده است.
8006/3042/6081