آيت الله ري شهري: اعمال زشت نزد داعش زيبا جلوه مي كند

شهرري ـ ايرنا ـ توليت آستان مقدس حضرت عبدالعظيم(ع) گفت: انحراف نفساني گروهك تروريستي داعش و جريانات سلفي به حدي است كه اعمال زشت نزد آنها زيبا جلوه مي كند.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني آيت الله ري شهري، آيت الله محمد محمدي ري شهري در جلسه تفسير قرآن گفت: داعش تصور مي كند كه با بريدن سر مسلمانان ديگر همنشين پيامبر خدا مي شود در حالي كه اين القاي شياطين است.
وي با اشاره به شيوه‌‌هاي اغواگري شياطين جن و انس افزود: شيوه هاي اضلال شيطان در هر دوره اي متفاوت و متناسب با ابزار و ميزان فهم مردم همان دوران است و امروز نيز ابزار اغواگري شيطان، نرم است.
ري شهري با بيان اينكه شيطان عقايد و رفتار زشت و ناپسند را آرايش و لعاب زيبا مي‌زند ادامه داد: خداوند در قرآن فرموده است كه مردم دو دسته هستند؛ دسته اول بر اساس دليل و برهان در زندگي حركت مي‌كنند و كارهايشان دلايل عقلي دارد، دسته ديگر هم بر اساس منطق تصميم‌گيري نمي‌كنند بلكه دنبال هوس هستند.
وي اضافه كرد: وقتي كسي دنبال هوس رفت شيطان كار بدش را در نظرش زينت مي دهد و دروغ كه بد است در كامش شيرين مي‌شود، و همينطور كارهاي زشت ديگر در نظرش زيبا جلوه مي‌كند و بزك مي‌شود.
ري‌شهري با بيان اينكه تكرار كار بد و يا القائات شيطان باعث مي شود انسان از كار بد خود خوشش بيايد افزود: انتخاب انسان در انجام هر عملي از جمله كار بد عامل اصلي است و اين اراده انسان را خدا به او داده است در واقع همه پديده‌‌ها در نهايت به مسبب‌الاسباب نسبت داده مي‌شوند، كار بد مخلوق خدا هست اما منسوب به خدا نيست.ك/1
6139