۵ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۴۸
کد خبر: 81855111
۰ نفر
سردار نقدی: آخرین سلاح دشمن ادعای دوستی است

مشهد- ایرنا- رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: 'ادعای دوستی' آخرین سلاح دشمن است كه اگر غافل نشویم و از این گذرگاه با موفقیت عبور كنیم با دشمن خلع سلاح شده روبرو خواهیم شد.

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ محمدرضا نقدی در همایش 'شكوه ایستادگی' در صحن جامع حرم مطهر رضوی افزود: دشمن پس از شكست های متوالی در عرصه های سیاسی، اقتصادی و امنیتی سیاست نفوذ را در پیش گرفته كه با چرب زبانی و ابراز محبت به ایران نزدیك شود و در همین ادعا نیز صادق نیست و پذیرش این ادعای آنها نشانه ساده لوحی است.
وی گفت: آمریكا تنها كشوری است كه از باقی ماندن منافقین در عراق حمایت می كند، در حالی كه دولت ، مجلس و مردم عراق خواستار اخراج آنها از این كشور هستند.
سردار نقدی اظهار كرد: ایجاد و استمرار گروه های تروریستی در شرق كشور، تهیه جلیقه های انفجاری كه در مرزهای شرقی كشف شد، وجود دهها پایگاه شبكه های تروریستی در آمریكا كه آشوب و تخریب را آموزش می دهند نشانه پوشالی بودن ادعای دوستی آنهاست.
وی افزود: امروز هم مشاهده می شود كه كشورهایی كه ایران می خواهد با خوشبینی به آنها بنگرد، همان كشورهایی هستند كه به قطعنامه ای در سازمان ملل رای می دهند كه كشور ما را ناقض حقوق بشر می شمارد و لذا بی اعتمادی ایران در ابراز دوستی به آنها شدیدتر می شود.
سردار نقدی گفت: از لطایف روزگار است كه آمریكا بیمارستانی را در افغانستان با 250 بیمار از نوزاد تا سالخورده به همراه خدمه و پرستار و دكتر به آتش می كشد و آن را ناقض حقوق بشر نمی شمرد اما تماس سهوی یك مامور انتظامی با متهم در ایران تبدیل به مهم ترین مسئله در دنیا می شود.
وی گفت: ملت ایران در رفاقت با جنایتكاران آمریكا و غرب به تعالی نخواهد رسید بلكه تعالی ایران در هشیاری و ایستادگی در مقابل آنها رقم خواهد خورد.

* شعار مرگ بر آمریكا اسلحه ملت ایران در برابر آمریكاست

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: شعار مرگ بر آمریكا اسلحه مردم ایران است كه آگاهانه آن را به سوی دشمن نگاه خواهند داشت.
وی اظهار كرد: برخلاف رییس جمهوری آمریكا كه در نطق سالیانه خود در سازمان ملل از مردم ایران خواست كه این شعار را به دلیل اینكه سودی برایشان ندارد كنار بگذارند، معتقدیم كه تمام پیروزی هایی كه در عرصه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، نظامی و امنیتی به دست آورده ایم حاصل استوار ماندن بر این شعار است.
وی ادامه داد: رویكرد دوگانه آمریكا قابل اعتماد نیست كه از سویی دست دوستی دراز می كند و از سوی دیگر پایگاه ها و ناو های خود را در اطراف ایران مستقر می كند.
سردار نقدی گفت: آمریكا اگر می خواهد حسن نیت نشان دهد ناوها و پایگاه های خود را جمع كند و دست از حمایت رژیم كودك كش صهیونیستی بردارد.
وی افزود: آیا ادعای آمریكا برای دوستی و رابطه مسالمت آمیز با ایران اسلامی قابل باور است در حالی كه هر پنج شش روز یكبار پهبادهای این كشور در فضای كشور ما به پرواز در می آیند و اخبار سقوط آن گاهی منتشر می شود.

* امید بستن به غرب باعث عقب ماندگی می شود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: تجربه نشان می دهد كه امید بستن و خوشبین بودن به شرق و غرب و نزدیك شدن به انها پیشرفت ها را تضعیف می كند.
وی افزود: كشور ایران در دوره ستم شاهی نزدیكی به غرب را تجربه و نتایج آن را كه عبارت از ناامنی، فلاكت، عقب ماندگی علمی و ضعف اقتصادی بود مشاهده كرد.
وی اظهار كرد: آمریكا و غرب راضی نمی شوند كه كشوری مسلمان از آنها قوی تر شود و لذا تلاش می كنند روند پیشرفت علمی كشور را متوقف كنند.
سردار نقدی افزود: آنها نمی خواهند كشورهای اسلامی از نظر اقتصادی و نظامی پیشرفت كنند زیرا كشور مسلمان قدرتمند، خطری برای رژیم صهیونیستی و قدرتی در برابر ظالمان خواهد بود.
وی گفت: 50 سال دولت این كشور رفیق صمیمی آمریكا بود و نفت را غارت می كردند اما اكثریت مردم ایران بی سواد بودند و كشور از لحاظ نظامی كاملا وابسته بود كه بدون مستشاران غربی كاری از پیش نمی رفت.
سردار نقدی افزود: این در حالی است كه ملت ایران 36 سال در مقابل آمریكا ایستاد و دستاوردهای آن صرفا پیروزی بود.
وی گفت: اصل اقتدار نظام كه هیچ كشوری جرات حركت علیه ایران ندارد و كسب سرعت علمی كه 13 برابر سرعت علمی متوسط دنیاست در سایه ایستادگی در برابر دشمن حاصل شده است.
وی اظهار كرد: در حالی كه زمانی مردم ایران برای معالجه باید به پزشكان هندی و بنگلادشی مراجعه می كردند، امروز 52 كشور با عنوان توریست درمانی و معالجه به ایران سفر می كنند و اینها دستاورد سه دهه جنگ با آمریكاست.

*عزت مردم ایران در ازای ایستادگی به دست آمد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: موفقیت و عزت و قدرت نظامی و امنیت ملی كشور ما با ایستادگی حاصل شد.
وی افزود: آمریكا همه گونه توطئه از پرورش تروریست در داخل كشور و تحمیل كودتا تا هشت سال جنگ علیه ایران انجام داد و در حالی كه ایران در حال پیروزی در جنگ بود تنها كشوری بود كه به طور مستقیم وارد جنگ با ارتش ایران شد، در حالی كه دیگر كشورها صرفا به عراق كمك می كردند.
وی اظهار كرد: آمریكا پس از شكست در جنگ سیاسی - فرهنگی در جریان فتنه 88 در صدد تشدید تحریم ها برآمد تا بر مردم ایران فشار آورد و آنها را وادار كند از حمایت نظام جمهوری اسلامی دست بكشند.
سردار نقدی ادامه داد: پس از چهار سال تحریم، در فروردین ماه 1394 رئیس جمهوری آمریكا گفت كه تحریم ها بر ایران اثری ندارد و شكست رسمی سیاست تحریم را اعلام نمود.

*بسیج الهام بخش ملت های جهان است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز ملت ایران هشیار و بیدار است و بسیج الهام بخش ملت های جهان است كه وقتی آمریكا جنگ های نیابتی را در عراق به وجود آورد، نیروهای مردمی عراق با تمسك به تئوری بسیج و با فتوای مراجع تقلید عراق پا به میدان مبارزه با تروریست ها گذاشتند و بغداد را كه در آستانه سقوط بود نجات دادند.
وی افزود: وقتی دشمن به این نتیجه رسید كه اگر سوریه در حلقه خط مقاوت باقی بماند اثری از رزیم صهیونیستی باقی نخواهند ماند، تروریسم را در این كشور با اسلحه و پول ایجاد و سازماندهی كرد و در این حال تئوری رهایی بخش 'بسیج نیروهای مردمی' بود كه با تلاش های سردار شهید همدانی ایجاد شد و جوانهای سوریه به میدان آمدند و كشورشان را نجات دادند.
وی گفت: این تئوری در لبنان غوغا كرده است كه رژیم صهیونستی در حالی كه در سال 1361 بیروت را اشغال كرد، تاكنون سه بار از حزب الله شكست خورده است.

*تولی و تبری دو اصل بسیج است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اطاعت از ولایت حق و برائت از دشمن و بصیرت و ایستادگی در برابر او دو اصل و نقشه راه تئوری بسیج است كه این نهاد را تشكیل می دهد و امروز تبعیت از ولایت و عطر بسیجی ملت ایران در دنیا پراكنده شده و همه را بیدار كرده است.
وی افزود: این تئوری دشمن را خوار كرده و او را مجبور كرده است كه به رغم كینه درونی، دم از دوستی بزند.
سردار نقدی اظهار كرد: در برابر اراده ملت ها زرادخانه ها و نیروهای هسته ای دشمن كارگر نیست و بسیج، تئوری اراده ملت هاست.
وی گفت: بسیج خفقان حاكم بر دنیا را شكسته و نور امید را در ملت ها زنده كرده است و هر كجا كه ملت ها با مستكبران درگیر می شوند از تئوری بسیج بهره می گیرند.

*ایمان و وحدت دو ركن استمرار انقلاب

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج مجموعه عظیمی است كه مظهر دو ركن اصلی انقلاب یعنی ایمان و وحدت است كه انقلاب را پیروز كرد و استمرار انقلاب در گرو استمرار این دو ركن است.
وی افزود: بسیج هدیه مكتب اهل بیت (ع) به مردم ایران از هر نژاد و دین است.
وی اظهار كرد: بسیج هدیه خدا و اولیای الهی است كه امروز حفاظت از خط مقاومت را تضمین می كند.
سردار نقدی گفت: امروز اگر مجموعه بسیج از پزشك، مهندس و جوانان با ایثار و بدون چشم داشت به مردم خدمت می كنند به علت آموختن از مكتب عاشورا و حضرت امام حسین (ع) است.
وی افزود: اگر بسیج در علم و فن آوری، به رغم تحریم های سنگین، توانسته است مرزهای علم را بشكافد و به سلول های بنیادین دست یابد و در نانو فناوری و انرژی هسته ای پیشرفت كند به بركت مكتب عالم آل محمد (ص) حضرت علی بن موسی الرضا(ع) ست.
سردار نقدی گفت: بسیج مصداق شجره طیبه در قرآن است كه به بركت نفس مسیحایی امام راحل غرس شد و ریشه در تاریخ مجاهدات مومنان به خدا داشت و اكنون به درخت تنومندی تبدیل شده كه نه تنها ملت ایران بلكه ملت های دنیا از میوه های آن متنعم می شوند.
7500/ 6053