یادواره 17 شهید انتظامی شهرستان شازند برگزار شد

اراك-ایرنا- نخستین یادواره 17 شهید انتظامی شهرستان شازند روز پنجشنبه در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان مركزی در این یادواره گفت: تمسك، تاسی و اسوه گیری از آرمان های شهدا، تكلیف امروز ما است.
سرهنگ كیومرث عزیزی افزود: هفته بسیج تجلی ولایت مداری و خدامحوری در جامعه اسلامی است و بركات جامعه امروزی ما نشات گرفته از این نگاه است.
وی، الگوگیری از تفكر و فرهنگ بسیجی را مهم ترین شاخصه های عزت و اقتدار دانست و افزود: شناخت بسیجی در وضعیت كنونی و آینده از ضروریات بزرگی است كه در سرنوشت سامان دادن به كشور، ترویج اسلام ناب و تداوم راه مقدس انقلاب و امام راحل نقش تعیین كننده دارد.
فرمانده انتظامی استان مركزی، دستاوردهای جبهه اسلام بر علیه استكبار جهانی و تفكرات تكفیری و سلفی گری را نشات گرفته از تفكر وكاركرد فرهنگ بسیج برشمرد و گفت: ملاك و مبنا برای معرفت بسیجی، تفكر بسیجی است و سیره و سلوك تفكر بسیجی ، مایه اقتدار ملت ما است كه امروزه در سایه رهبری داهیانه مقام معظم رهبری جلوه ای از شكوه و اقتدار ایران اسلامی را به جهانیان معرفی كرده است.
سرهنگ عزیزی بیان كرد: خانواده شهدا با همت و منش والای خود توانستند، فرزندانی صحیح العمل را تربیت و تقدیم اسلام كنند و امروز نیز با پشتیبانی و نگاه خدامحور و ولایت مدار خود نقشی اثربخش در عزت و اقتدار كشور دارند.
وی گفت: امنیت و اقتدار ایران اسلامی در منطقه و جهان ثمره خون شهیدان و ایثارگری رزمندگانی است كه با همت والا و نیت خالصانه و الهی از لذت های دنیوی گذشتند و به درستی در مسیر تقرب الهی گام برداشتند.
فرمانده انتظامی استان مركزی افزود: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تسمك و حركت در مسیر آنان تكلیف و مسئولیت جامعه امروز است.
فرمانده انتظامی شهرستان شازند نیز در این یادواره گفت: بیان ایثار و از خود ‌گذشتگی شهدا و بهره گیری از الگوهای اخلاقی و عملی این بزرگان مهمترین هدف برگزاری یادواره شهدا است.
سرهنگ احمدرضا چگینی افزود: شهداء اسوه های واقعی دلاور مردی، ایثار، جانفشانی و از خودگذشتگی هستند و این قشر با نثار خون پاك خود امنیت و آرامش را برای جامعه به ارمغان آورده و نظام اسلامی را در برابر توطئه ها و ترفندهای دشمنان و استكبار جهانی بیمه كرده اند.
وی بیان كرد: شهدای نیروی انتظامی برای برقرای امنیت پایدار در میهن اسلامی و مبارزه با هنجارشكنان و دشمنان این مرزو بوم، جان خود را به خطر انداخته و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
سرهنگ چگینی اظهار كرد: همه مدیون خون پاك شهیدان هستند و باید با حفظ اقتدار و امنیت جامعه، بتوانیم آن گونه كه شایسته آنان است، ادامه دهنده راهشان باشیم .
وی بیان كرد: باید در زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت تلاش ویژه به كار گرفته شود زیرا فرهنگ شهادت، عامل پیروزی نظام اسلامی در برابر توطئه های دشمنان بوده است.
در این یادواره از خانواده های شهدای نیروی انتظامی شهرستان شازند تقدیر به عمل آمد.ك/1
3005/6012/7111