دو اندونزیایی با احتمال وابستگی به شبكه های تروریستی در ژاپن دستگیر شدند

كوالالامپور – ایرنا – اندونزی روز پنجشنبه بازداشت دو شهروند این كشور در ژاپن به اتهام در اختیار داشتن سلاح گرم را تایید و اعلام كرد ارتباط این دو نفر با شبكه های تروریستی در دست بررسی است.

به گزارش ایرنا، بازداشت دو شهروند اندونزی در ژاپن به اتهام در اختیار داشتن سلاح گرم در حالی اعلام می شود كه حدود 100 تروریست اندونزیایی وابسته به گروه تكفیری داعش از عراق و سوریه بازگشته اند و ژاپن نیز تدابیر امنیتی را پس از برخی عملیات تروریستی در لبنان، تركیه و فرانسه افزایش داده است.
'آرماناتا نصیر' سخنگوی وزارت امور خارجه اندونزی روز پنجشنبه گفت كه اطلاعات دریافتی نشان می دهد دو شهروند این كشور توسط مقامات امنیتی در ژاپن به اتهام در اختیار داشتن سلاح گرم بازداشت شده اند.
براساس گزارش خبرگزاری رسمی اندونزی (آنتارا)، وی گفت كه سفارت جمهوری اندونزی در توكیو با مراكز امنیتی ژاپن در حال هماهنگی برای دریافت اطلاعات در این زمینه است.
آرماناتا گفت كه قادر نیست اطلاعاتی در مورد اینكه آیا این دو نفر با شبكه های تروریستی ارتباط دارند ارائه كند چون هنوز بررسی ها ادامه دارد.
به گفته وی، مقامات امنیتی ژاپن در حال انجام تحقیقات بیشتر از این دو اندونزیایی در مورد در اختیار داشتن سلاح گرم هستند.
وزارت امور خارجه اندونزی اعلام كرد قادر به ارائه هویت این نفر بنابر برخی دلایل نیست.
ژاپن پس از حملات تروریستی در پاریس اعلام كرد به دلیل آنكه پیشتر نیز از ناحیه گروه تروریستی تكفیری داعش دچار آسیب شده، تصمیم به افزایش تدابیر امنیتی گرفته است.
گروه داعش بهمن ماه سال گذشته 'كنجی گوتو' 47 ساله كه به عنوان مستندساز و خبرنگار آزاد فعالیت می كرد و همچنین 'هارونا یوكاوا'، دیگر هموطن وی را پس از مدتی اسارت، گردن زد.
ژاپن درپی تشكیل یك تیم ویژه جمع آوری اطلاعات در راستای مقابله با تحركات تروریستی است و تیمی برای جمع آوری اطلاعات در این زمینه تشكیل می دهد و دفاتری در جاكارتا، امان، دهلی نو پایتخت های اندونزی، اردن و هند باز می كند.
آساق**1611