امام خميني (ره) با تشكيل بسيج  حضور ملت در صحنه را نهادينه كرد

خمين- ايرنا- مشاور سياسي سپاه علي ابن ابيطالب قم گفت: امام خميني(ره) با فرمان تشكيل بسيج حضور ملت را در حمايت از ولايت و دفاع از آرمانهاي نظام نهاينه كرد

سرهنگ عليرضا نظري روزپنج شنبه در گردهمايي بسيجيان خمين به مناسبت روز بسيج در مصلاي امام خميني (ره) افزود: امام (ره) با بصيرت و آگاهي كه از حال و آينده داشتند در پنجم آذرماه سال 58 فرمان تشكيل بسيج و ارتش 20 ميليوني را صادر كرد.
وي ضافه كرد: انتظار امروز مقام معظم رهبري از بسيجيان، بصيرت، اخلاص و عمل به هنگام در صيانت از ارزشهاي والاي نظام اسلامي است .
وي افزود: براي عمل به فرمايشات رهبر معظم انقلاب برگزاي نشست ها و برنامه هاي روشنگري و بصيرت افزايي و شناخت راههاي نفوذ دشمن ضروري است.
وي گفت: بسيج در 36 سالي كه از پيروزي انقلاب اسلامي گذشته است همواره در گذر از گردنه هاي سخت و دغدغه هايي كه نظام داشته است توانسته با حركت در مسير و معيارهاي ولايت فقيه، از لغزش ها و خطاها درامان بماند.
مشاور فرمانده سپاه علي ابن ابيطالب قم توضيح داد: خطري كه به ويژه در اين برهه زماني اميهن اسلامي را تهديد مي كند تحريف آرمانها و ارزشها انقلاب اسلامي است .
وي بيان كرد: نيروي بسيجي بايد آگاهي، بصيرت، دشمن شناسي را در وجود خود تقويت كنند تا بتواند براي برهم زدن معادلات و توطئه هاي دشمنان هشيار بماند .
فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه خمين نيز با اشاره به فرمايشات اخير رهبر معظم انقلاب در ديدا ر با فرماندهان بسيجي گفت: بصيرت افزايي، شناسايي توطئه هاي دشمنان و آمادگي همه جانبه در عرصه هاي مختلف ستيز با دشمن بايد دنبال شود.
سرهنگ عليرضا براتعلي افزود: امروز بسيج با حضور پرنشاط در عرصه علمي، اجتماعي، فرهنگي، نظامي، سياسي بستر تحقق فرامين امام راحل(ره) و مقام معظم رهبري را فراهم كرده است.
فرماندار، امام جمعه جمعه و جمعي از مسوولان خمين نيز در گردهمايي بسجيان حضور داشتنند.
گردهمايي بزرگ بسيجيان نيز در شهرستان هاي دليجان و محلات نيز برگزار شده است.ك/2
8122/6199/6012