۵ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۲۲
کد خبر: 81855074
۰ نفر
عضو مجلس خبرگان: ايران گلستان امنيت است

كرمان - ايرنا - نماينده مردم استان كرمان در مجلس خبرگان رهبري با اشاره به وضعيت كشورهاي اطراف و منطقه گفت: ايران اسلامي در ميان اين ناامني ها، گلستان امنيت است.

به گزارش ايرنا آيت الله سيد احمد خاتمي روز پنجشنبه در اجتماع بزرگ بسيجيان نواحي شهر كرمان در مصلاي امام علي (ع) افزود: يك نقطه ناامن در سراسر كشور، در مرزها و نقاط مركزي، پيدا نمي شود.
وي با بيان اينكه بسيجيان آينده بشريت هستند و بشريت به وجود شما مفتخر است گفت: همين بسيجيان در ركاب امام زمان (عج)، سنگرهاي كليدي جهان را فتح خواهند كرد.
وي بيان كرد: امروز ( پنجم آذر ) به نام بسيج نامگذاري شده و ما از توصيف بسيج به عنوان گنجينه ارزشمند انقلاب اسلامي كه الگوي فتح است، ناتوانيم.
امام جمعه موقت تهران گفت: پيروزهايي كه امروز در عراق مي بينيم، مديون بسيج است، حتي مقاومت در بحرين مديون بسيجيان عزيز است.
وي تصريح كرد: وسوسه و غوغا سالاري ها نبايد بسيجيان را از مسير حق بيرون ببرد.
وي گفت: خداوند بسيج را به عنوان ذخيره اي ارزشمند براي كشور نگه دارد و انشاءالله روز به روز اين شجره طيبه تنومندتر شود.
آيت الله خاتمي افزود: بسيج با شش واژه مرادف و با شش واژه نيز بيگانه است و اين واژه ها خطوط اصلي بسيج هستند.
وي گفت: نخستين واژه اي كه بسيج با آن عجين است، واژه حضور است و بسيج هم اكنون در همه صحنه هاي انقلاب اسلامي، حاضر است.
عضو مجلس خبرگان رهبري اظهار كرد: پزشك، دانش آموز، دانشجو، روحاني و ديگر اقشار بسيجي هميشه در صحنه حضور دارند.
وي با اشاره به آيات قرآن كريم در زمينه امر جامع و لزوم شركت مردم در اين امر افزود: نماز جمعه و حضور در انتخابات و جنگ، مصداق امر جامع است.
وي واژه دوم را بصيرت عنوان كرد و گفت: بصيرت لازمه يك بسيجي است و بسيجي كه بصيرت ندارد، چه بسا فقط نامش بسيجي است ولي در اردوگاهي ديگر خدمت مي كند.
آيت الله خاتمي تصريح كرد: بصيرتي كه مي گوييم، معناي خاصي دارد و دشمن شناسي، شناخت هدف و برنامه هاي دشمن از جمله معاني بصيرت است.
وي گفت: بايد بدانيم دشمن چه هدف و برنامه اي دارد تا بتوانيم مقابلش بايستيم.
وي افزود: سومين واژه اي كه بسيج با آن مانوس است، شهادت است و بسيج با شهادت عجين است و با افتخار به استقبال شهادت مي رود.
امام جمعه موقت تهران گفت: شهداي مدافع حرم كه در همه استان هاي كشور تشييع مي شوند، جلوه هاي هستند كه مشخص مي كنند، هنوز بازار شهادت گرم است و در باغ شهادت بسته نيست.
وي اظهار كرد: واژه فداكاري، چهارمين واژه اي است كه بسيجي با آن ارتباط دارد و بسيجي با پيام فداكاري و اداي دين، وارد عرصه مي شود.
وي با بيان اينكه پنجمين واژه اي كه بسيج با آن عجين است آمادگي دائم است، افزود: ما بايد آمادگي فكري، فرهنگي، اقتصادي و نظامي داشته باشيم زيرا دشمنان دست از مبارزه بر نخواهند داشت و زماني راضي مي شوند كه نظام را استحاله كنند و عقب نشيني از اصول را در جامعه ببينند كه البته استكبار اين را به گور خواهد برد.
آيت الله خاتمي گفت: هدف استكبار، چشم پوشي مردم از نظام اسلامي است و آمادگي دائم بسيجيان بخصوص آمادگي فرهنگي، توطئه دشمنان را خنثي خواهد كرد.
وي تصريح كرد: سرداران آمادگي فرهنگي جامعه همه دلدادگان نظام از جمله روحانيت، فرهنگيان، دانشگاهيان هستند.
نماينده مردم استان كرمان در مجلس خبرگان رهبري گفت: آرزوي دشمن اين است كه اين ملت بزرگ، دست از آرمان هاي خود بردارد.
وي افزود: همه چيز ما به ايستادگي در مقابل استكبار بستگي دارد و بيداري در جهان در سايه مرگ بر آمريكايي است كه شما مي گوييد.
وي بيان كرد: واژه ششم در بسيج، ولايت مداري است و بسيجي يعني انسان ولايت مدار، يعني كسي كه مي گويد من يك فرمانده دارم كه او فرمانده كل قوا و دلها، امام آيت الله سيد علي خامنه اي (مدظله العالي) است.
آيت الله خاتمي در ادامه سخنانش گفت: خستگي نخستين واژه اي است كه بسيج با آن بيگانه است.
وي تصريح كرد: بسيج با انگيزه و هدفمند، راهش را انتخاب كرده است و با نشاط ادامه مي دهد.
وي بيان كرد: بسيج دشمنان اسلام، انقلاب، آمريكا و صهيونيست ها را خسته مي كند، اما خودش خسته نخواهد شد.
امام جمعه موقت تهران گفت: دشمن قصد دارد، ملت ايران را خسته كند اما اكثر ملت ايران كه جزء بسيجيان هستند و خستگي در قاموس شان جايي ندارد.
وي افزود: دشمنان تحريم ها را بوجود آورند تا ملت ايران را خسته كنند اما به اذعان خبرنگاران بيگانه، هيچ جاي ايران به يك كشور تحريم شده شباهت ندارد و اين به معناي آن است كه ايران اسلامي مثل يك سرو قامت كشيده در مسير حقش ايستاده است.
وي دومين واژه بيگانه با بسيج را استكبار معرفي كرد و گفت: تمام وجود بسيجيان از استكبار، بويژه آمريكاي جنايتكار، بيزار بوده و خواهد بود.
آيت الله خاتمي افزود: برخي بي ميل نيستند با آمريكا مذاكره و رابطه ايجاد كنند و شعار مرگ بر آمريكا، اين معني را مي دهد كه اين راه، مورد تاييد ملت ايران نيست.
وي بيان كرد: آمريكا، شيطاني است كه از 37 سال پيش بزرگتر شده اما به فضل خداوند، نفوذ آن كمتر شده است.
وي افزود: آمريكا دو خط را اكنون دنبال مي كند كه يكي خط نفوذ در كشورهاي منطقه است.
عضو مجلس خبرگان رهبري خاطرنشان كرد: امروز فكر و انديشه ما در سوريه، لبنان، بحرين و در بسياري از نقاطي كه مسلمانان زندگي مي كنند، نفوذ دارد.
وي گفت: اخيرا آمريكا مي گويد مشكل سوريه با حضور ايران حل مي شود و حرف ايران حل مشكلات سوريه با حضور و مذاكره طرف هاي داخلي است كه اين حرف كاملا منطقي و وجداني است.
وي افزود: آمريكا قصد دارد جلوي نفوذ ايران را بگيرد اما جلوي پيام حق را نمي نتواند بگيرد.
آيت الله خاتمي تصريح كرد: آمريكا در عرصه داخلي در پي نفوذ است و نفوذ، سومين واژه اي است كه بسيج با آن بيگانه است.
وي گفت: برخي بشدت از واژه نفوذ وحشت كردند و اين واژه از جريان برجام تاكنون 80 بار در ادبيات رهبر معظم انقلاب اسلامي بيان شده است.
وي افزود: برخي واژه نفوذ را توهم و سوء استفاده مي دانند اما ترديد نكنيد آمريكا در پي نفوذ فرهنگي، اقتصادي، اجتماعي و سياسي است.
امام جمعه موقت تهران گفت: آمريكا به خيال خودش با برجام، روزنه پيدا كرده اما رهبر معظم انقلاب اسلامي با شروط 9 گانه، روزنه نفوذ آمريكا را بستند و نگذاشتند آمريكا از روزنه برجام به كشور وارد شود.
وي تصريح كرد: بزك كردن چهره و پوشاندن جنايت آمريكا، روزنه نفوذ است.
وي گفت: در عرصه مطبوعات برخي روزنامه ها طوري قلم مي زنند كه گويا از كلمه نفوذ در فرمايشات رهبر معظم انقلاب اسلامي كه براي هشدار مطرح كرده اند وحشت دارند.
آيت الله خاتمي افزود: بسيجي نمي گذارد پاي آمريكا در اين كشور باز شود و پاي آمريكا را خواهد شكست.
وي بيان كرد: همزمان با برجام، موضوع مك دونالد مطرح شد و هر جا كه آمريكا مي خواهد وارد شود از راه مك دونالد و ساندويچ بوده است.
وي اظهار كرد: گورباچف رئيس جمهور سابق شوروي نيز گفت با آمدن مك دونالد، روزنه نفوذ به اين كشور باز شد اما در كشور ايران به فضل خدا، جلوي اين روزنه گرفته شده و خواهد شد.
عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: برجام با تاييد و شروط رهبر معظم انقلاب اسلامي، بسته شده است و ملت بزرگ ايران، برجام را با شروط معظم له، تاييد كرده اند.
وي با تاكيد بر اينكه نفوذ فرهنگي را بايد جدي بگيريم گفت: دشمنان با نفوذ فرهنگي در تلاش هستند، خود باوري ملت ايران را بگيرند.
وي ادامه داد: برخي قلم ها آنچنان مي نويسند كه ما چيزي نداريم اما ما در همه عرصه ها قدرتمند هستيم.
آيت الله خاتمي گفت: واژه چهارمي كه بسيجي از آن بيزار است فتنه است.
وي افزود: فتنه سال 88 زخم كهنه اي را بعنوان يك لكه ننگ بر دامن فتنه گران باقي گذاشته است.
وي گفت: فتنه گراني كه حاضر به عذرخواهي خشك و خالي هم نيستند و قصد دارند فتنه فراموش شود اما تا زماني كه فتنه گران توبه نكنند و دست از شرارت و ادامه آن برندارند، بسيجي با تمام وجود از آنها بيزار و متنفر است.
امام جمعه موقت تهران افزود: بسيجي نه تنها با فتنه ديروز ميانه اي نداشته بلكه قهرمان مبارزه با فتنه است.
وي گفت: هشت ماه ميان داري فتنه گران به تعبير فرماندهان جنگ از هشت سال جنگ، سخت تر بود.
وي افزود: حاميان فتنه از نگاه اين ملت، محكوم هستند و دست و پا نزنند و اكثريت و موج خروشان ملت را ببينند.
آيت الله خاتمي گفت: كرمان در حادثه فتنه، امام جمعه اي داشت كه در خط مقدم مقابله با فتنه قرار داشت و اين مايه افتخار اين استان است.
وي افزود: واژه پنجمي كه بسيج با آن ميانه اي ندارد، تفرقه و تنش است.
وي تصريح كرد: بسيجي تنش زا نيست، بلكه بسيجي مبشر وحدت است و معناي وحدت هم اين نيست كه هر كسي هر رفتار نادرستي داشته باشد به آن انتقاد وارد نباشد.
نماينده مردم استان كرمان در مجلس خبرگان رهبري گفت: بسيجي جلسه اي را به هم نمي زند و حافظ امنيت جلسات است.
وي تصريح كرد: بسيجي اهل تنش نيست بلكه تنش زداست و بسيجي به صحنه مي آيد تا برخي افراد با دين، اعتقادات و آرمان هاي ولايت بازي نكنند و اين تنش بوجود مي آورد.
وي گفت: رهبر معظم انقلاب از عمق جان از فتنه رنجش دارند و اين رنجش شخصي نيست بلكه رنجش نظام است و اگر اين فتنه ادامه پيدا كرده بود، خون 200 هزار شهيد انقلاب اسلامي بر باد رفته بود.
آيت الله خاتمي خطاب به بسيجيان گفت: وحدت در اصول و آرام بخشي جامعه، مايه كمال و رشد است و جامعه اي كه در آن تنش باشد، پيشرفت نخواهد كرد.
وي با بيان اينكه ششمين واژه اي كه بسيج با آن ميانه اي ندارد يأس است افزود: دشمنان مي خواهند، ملت را مايوس كنند و بگويند ما در هيچ عرصه اي پيشرفت نكرده ايم در حالي كه اگر ما پيشرفت نكرده ايم، پس اين جنجال براي چيست؟
وي تصريح كرد: دشمنان مي دانند در عرصه هسته اي ما بمب اتمي نداريم اما پيشرفت ما در نظر آنها مثل بمب اتمي است.
امام جمعه موقت تهران گفت: در عرصه هوافضا نيز هزينه هاي هنگفتي خرج شد تا به ما ماهواره بدهند؛ اما ندادند ولي بسيجيان فن آور ما آمدند و به فضل خدا، ماهواره اي را در فضا قرار دارند و اينها پيشرفت است.
وي گفت: اوايل انقلاب بيماران ما براي درمان به خارج از كشور مي رفتند اما به فضل خدا، امروز پيشرفت پزشكي ايران اسلامي كشورها را به تعجب واداشته است.
آيت الله خاتمي افزود: برخي افراد بخصوص شبكه هاي فارسي زبان بيگانه، طوري وانمود مي كنند كه شيرازه انقلاب از هم پاشيده، اما آنها واقعيت را درك نمي كنند.
وي اظهار كرد: اين انقلاب بدون ترديد، ماندني است و آنها كه با اين انقلاب فاصله دارند، بازنده ميدان هستند.
7437/3029