استقرار سه پايگاه ثابت امداد پزشكي توسط مرزباني در مسير تردد زوار

تهران - ايرنا - معاون بهداري مرزباني ناجا با اشاره به حضور ويژه تيم پزشكي مرزباني در مسير تردد زوار اربعين حسيني از استقرار سه پايگاه ثابت امداد پزشكي و چهار اكيپ سيار خدمات پزشكي خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه ايرنا از پايگاه خبري پليس، سرهنگ دكتر دهدشت حيدري با اعلام اين خبر افزود: معاونت بهداري مرزباني ناجا در راستاي ماموريت هاي محوله و خدمات رساني به هموطنان با حضور پر رنگ در سه مبادي مرزي، سه پايگاه امدادي ثابت را با ايجاد چادر امدادي و امكانات مورد نياز پزشكي در استان خوزستان و ايلام مستقر كرده است .
وي اظهار داشت: همچنين اين معاونت در جهت خدمات هر چه بهتر به زائران عتبات، با در نظر گرفتن چهار گروه امدادي سيار در قالب تيم هاي واكنش سريع متشكل از پزشك، پزشك يار و آمبولانس مجهز در مسير تردد زائران اربعين حسيني، آماده ارائه خدمات رساني امدادي است.
معاون بهداري مرزباني نوي انتظامي ادامه داد: نظارت ويژه و مستمر در تامين آب شرب و سالم بهداشتي در طول مسير زوار، نظارت بهداشتي بر اماكن طبخ و توزيع مواد غذايي، نظارت بر خوابگاه ها و اقدام به سم پاشي جهت دفع حشرات موذي، نظارت و بازديد مستمر از واحد هاي تابعه جهت آمادگي و خدمات پزشكي و امدادي، از عمده وظايف اين معاونت در مسير هاي حركت زائران در مرزهاي غربي است.
حيدري تصريح كرد: در جلسات متعدد و هماهنگي توسط بهداري مرزباني با بيمارستان هاي منطقه، بيمارستان هاي سپاه ، ارتش و نيز دانشگاه علوم پزشكي تفاهم نامه همكاري امضاء شده است.
وي گفت: بهداري مرزباني در راستاي اقدامات پيشگيرانه و محافظتي جهت جلو گيري از شيوع بيماري هاي بومي و فصلي ،نسبت به اجراي طرح واكسيناسيون آنفلوآنزاي فصلي اقدام كرده است.
امسال مراسم اربعين حسيني در روز 11 آذرماه در كربلا با حضور حدود دوميليون زائر ايراني برگزار مي شود.
اجتمام**7268 ** 1569