دنياي اقتصاد مطرح كرد: مسكن قسطي به بازار مي‌آيد

تهران- ايرنا- روزنامه دنياي اقتصاد در شماره پنجشنبه پنجم آذر در توضيح تيتر يك نوشت: با صدور يك مجوز براي بانك عامل بخش مسكن، امكان شكل‌گيري منسجم معاملات قسطي آپارتمان فراهم شد.

اين روزنامه با درج عنوان هدف‌هاي مشخص پروژه نفـوذ، آورد: آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي، صبح ديروز در ديدار دو هزار و پانصد نفر از فرماندهان بسيج با اشاره به ضرورت هوشياري دائم در مقابل شيوه‌هاي مختلف «دشمني سخت و نرم استكبار» خاطرنشان كردند: از جمله موضوعات بسيار مهم در دشمني نرم، استفاده از پروژه «نفوذ» است. رهبر انقلاب افزودند: برخي به طرح موضوع نفوذ واكنش نشان دادند و گفتند كه از اين موضوع، استفاده جناحي مي‌شود البته اگر كساني از آن استفاده جناحي مي‌كنند، كار اشتباهي است، اما اين حرف‌ها نبايد موجب غفلت از اصل موضوع «نفوذ» و فراموشي آن شود.
روزنامه دنياي اقتصاد با درج عنوان كابينه جنگي در تركيه، نوشت: همزمان با بحران اخير در روابط تركيه و روسيه داوود اوغلو، نخست‌وزير تركيه اعضاي كابينه جديد خود را معرفي كرد. روزنامه «جمهوريت» وابسته به جناح اپوزيسيون تركيه از اين كابينه با عنوان كابينه جنگ ياد كرده است.
اين روزنامه با انتخاب عنوان كارنامه بازار پول در نيم‌ فصل، مي نويسد: بانك مركزي آمار دخل و خرج دولت و بانك‌ها را در نيمه نخست امسال منتشر كرد. «رشد دارايي‌هاي خارجي بانك‌ها»، «كمترشدن بدهي بانك‌ها به بانك مركزي»، «كاهش رشد بدهي دولت به بانك‌ها» و «تداوم رشد سپرده‌ها» روندهايي است كه در بازار پول مشاهده مي‌شود. همچنين «افزايش شكاف درآمد و هزينه دولت»، «كاهش درآمدهاي مالياتي و نفتي» و «افزايش 200درصدي كسري بودجه» از جمله شاخص‌هاي مهم در بخش مالي دولت بوده است.
سرمقاله اين روزنامه با عنوان «نرخ سود و نقش سياست‌گذار» به قلم مهرداد محمدي به چاپ رسيد و «درگذشت راوي تاريخ اقتصاد»، از ديگر عنوان هاي منتشر شده در اين روزنامه است.
روزنامه دنياي اقتصاد در ضميمه اي عنوان «اتحاد سلاطين گاز؟» را بررسي كرد.
*گروه اطلاع رساني
پژوهشم**9368**2002**1755