من سالوادور نيستم در مسير فيلمسازي من نبود

تهران- ايرنا- كارگردان من سالوادور نيستم گفت: اين فيلم به نسبت فيلم‌هاي قبلي‌ام كه در ژانر ملودرام‌هاي اجتماعي دسته‌بندي مي‌شود، تفاوت دارد.

به گزارش عصر چهارشنبه گروه فرهنگي ايرنا، منوچهر هادي در نشست رسانه اي فيلم من سالوادور نيستم وجه تمايز اين فيلم را با ديگر فيلم‌هاي كمدي فضا و جغرافياي فيلم عنوان كرد و اظهار داشت: اين فيلم كمدي است كه به دليل فضا و جغرافيا و قصه‌اي كه براي دو كشور نوشته شده است نسبت به ساير كمدي‌ها متفاوت خواهد بود.
اين كارگردان سينما با بيان اين مطلب كه در مورد كيفيت ساخت فيلم بحثي ندارم و فيلم را صددرصد براي خود مي‌دانم، افزود: من حتي پيشنهاد حضور فيلم را در جشنواره فيلم فجر دادم كه در ‌‌نهايت تهيه‌كنندگان ترجيح دادن فيلم به فجر ارائه نشود.
هادي با ابراز تاسف از عدم اكران فيلم با وجود داشتن پروانه نمايش گفت: اين فيلم كاملا با هزينه بخش خصوصي ساخته شده و عليرغم تلاش‌هايي كه حبيب اسماعيلي در اين مدت كرده است نمي‌دانيم كه فيلم چه زمان اكران خواهد بود.
كارگردان فيلم من سالوادور نيستم هزينه ساخت فيلم را 2 و نيم تا 3ميليارد تومان اعلام كرد و افزود: تا به امروز توضيح قانع كننده‌اي براي عدم اكران اين فيلم به ما داده نشده و با وجود اينكه در حال حاضر فيلم فروشي در گيشه وجود ندارد دليل آن براي ما مبهم است.
وي اظهار داشت: ما خيلي مميزي داشتيم حتي براي اينكه سينماهاي حوزه را در اختيار داشته باشيم بعد از صدور پروانه نمايش هم اصلاحاتي را در فيلم اعمال كرديم.
منصور سهراب‌پور تهيه كننده اين فيلم نيز دراين نشست در باره معضلات ساخت فيلم در خارج از كشور گفت: معمولا ساخت فيلم بيرون از پايتخت مشكلات خاص خودش را دارد و زماني كه اين كار خارج از كشور باشد مشكلاتش چندين برابر خواهد شد. و كشور برزيل نسبت به ديگر كشورهاي خارجي كه من در آن‌ها كار كرده‌ام براي گرفتن مجوز مشكلات بيشتري داشت.
وي با اشاره به اينكه كار پيش ‌توليد فيلم شش ماه زمان برد درباره اكران فيلم در كشور برزيل گفت: ما همزمان با ساخت فيلم با شركت‌هاي براي اكران فيلم در برزيل رايزني‌هايي كرديم و به اين نتيجه رسيديم كه پس از اكران داخلي در برزيل فيلم را اكران خواهيم كرد.
امير پروين حسيني ديگر تهيه كننده اين فيلم نيز درباره انتخاب ريوالدو گفت: رونالدو اولين انتخاب ما براي اين نقش بود كه در آن زمان به دليل حضورش در امريكا اين همكاري انجام نشد و در ‌‌نهايت با ريوالدو كه انتخاب دوم ما بود قرار داد بستيم.
وي درباره مبلغ اين قرارداد گفت: مبلغ قرار داد جزو اسرار بازيگران است نه اسرار فيلم و اجازه بدهيد كه در اين باره صحبتي نكنم اما مبلغي كه در رسانه‌ها نقل شد شايعه بود.
فراهنگ**9246**1569

سرخط اخبار فرهنگ