ارتش يمن چند پايگاه نظامي عربستان را در نجران هدف قرار داد

تهران - ايرنا - واحد موشكي ارتش و كميته هاي مردمي يمن، محل تجمع سربازان و تجهيزات نظامي عربستان در منطقه نجران را هدف حمله قرار دادند كه در پي آن تلفات جاني زيادي به آنها وارد و چند خودروي نظامي نيز منهدم شد.

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري رسمي يمن(سبأ)، نيروهاي يمني در اين حمله شماري از پايگاه هاي نظامي عربستان را درهم كوبيدند.
يك منبع نظامي گفت:‌ يگان موشكي ارتش و كميته هاي مردمي، تجهيزات و سربازان سعودي مستقر در پايگاه «جبل همدان» را با چند فروند موشك هدف قرار دادند.
وي خاطرنشان كرد كه واحد موشكي و توپخانه يمن همچنين مراكز فرماندهي «صله» و «حصن الحماد» و پادگان «بن يالين» و پايگاه «العش» را با ده ها فروند موشك ازجمله چند فروند موشك «گراد» هدف قرار دادند كه در پي آن شماري از نظاميان سعودي زخمي و خسارت هايي نيز به خودروهاي آنها وارد شد.
ائتلاف عربي - آمريكايي از ششم فروردين ماه سال جاري به سركردگي عربستان با حمله به فقيرترين كشور عربي منطقه مي خواهد «عبد ربه منصور هادي» رييس جمهوري فراري و مستعفي يمن را به حاكميت بازگرداند و از قدرت گرفتن نيروهاي مقاومت مردمي كه امنيت شهرهاي يمن را دراختيار دارند، جلوگيري كند.
عربستان و 9كشور عربي ديگر به جز عمان با حمايت آمريكا از ششم فروردين، حملات هوايي، دريايي وزميني راعليه نيروهاي مقاومت مردمي يمن آغاز كرده و تاكنون بيشتر تاسيسات زيربنايي، خدماتي، بيمارستان ها، مدارس ومنازل مردم اين كشور را بمباران كرده اند.
در اثر حملات اين ائتلاف، تاكنون بيش از 23 هزار نفر شهروندان بي دفاع يمن از جمله زنان و كودكان شهيد يا مجروح شده اند.
شبد**1480** 1095