پكن مصمم به ایفای نقشی جدی در حل مسئله فلسطین است

پكن - ایرنا - رئیس جمهور چین اعلام كرد كه كشورش مصمم است با جامعه بین المللی به منظور برقراری صلح جامع و پایدار در خصوص موضوع فلسطین همكاری كند.

به گزارش ایرنا، «شی جین پینگ» امروز - سه شنبه - در پیامی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین، این روز را به مردم فلسطین و همچنین سازمان ملل متحد تبریك گفت.
وی در پیام خود ابراز امیدواری كرد كه منافع مردم فلسطین و دیگر ملت های منطقه در چارچوب گفت وگو و شیوه های مسالمت آمیز و دستیابی به یك راه حل مناسب حل و فصل شود.
«شی» اظهار داشت: راه حل مسئله فلسطین به هیچ وجه نباید از مسیر مذاكرات صلح منحرف شود و چین خود را متعهد می داند در این زمینه به وظایف انسانی و بین المللی اش عمل كند.
رهبر چین همچنین ابراز امیدواری كرد كه تمامی طرفهای درگیر در موضوع فلسطین با دوراندیشی و غلبه بر موانع موجود، با اتخاذ تصمیمات سیاسی اولیه، مسیر از سرگیری مذاكرات صلح و به نتیجه رساندن این روند را در دستور كار قرار دهند.
«شی جین پینگ» همچنین اعلام كرد كه توجه چین به مردم فلسطین، رفتاری صادقانه و به دور از خودبینی و منفعت انگاری است.
او با بیان اینكه پكن همواره از حامیان اصلی تحقق صلح بین فلسطین و رژیم اسرائیل است، از آمادگی كشورش برای تعامل با جامعه بین الملل به منظور تحقق زودهنگام راهكاری جامع برای مشكلات خاورمیانه و دستیابی به صلحی پایدار و عادلانه خبر داد.
بر پایه قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل روز 29 نوامبر مصادف با 9 آذر روز همبستگی با ملت فلسطین نام گرفت و این روز همه ساله از سوی مردم نقاط مختلف دنیا گرامی داشته می شود.
آساق*231*1597

سرخط اخبار جهان