۳ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۰:۱۳
کد خبر: 81851462
۰ نفر
دهكده گردشگری حیران آستارا توسعه می یابد

آستارا- ایرنا- مدیر كل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: دهكده گردشگری حیران آستارا به عنوان یكی از مناطق نمونه گردشگری كشور توسعه می یابد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، رضا علیزاده عصر دوشنبه در جریان بازدید از طولانی ترین سورتمه ریلی شمال كشور در حیران آستارا افزود: دولت تدبیر و امید اهتمام ویژه ای به حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران بخش گردشگری دارد.
وی با ابراز تاسف از نشر اكاذیب و شایعه پردازی مبنی بر جمع آوری سورتمه ریلی به دلیل عدم حمایت مسئولان، اضافه كرد: سرمایه گذار بخش خصوصی در دهكده گردشگری حیران پیش خرید تجهزات مربوط به چند پروژه دیگر از جمله زیپ لاین ، بانجی جامپینگ ، قطار پارك تفریحی را نیز از خارج كشور انجام داده است.
وی اظهار كرد: دهكده گردشگری حیران آستارا در كنار سورتمه ، تله كابین و سایر تجهیزات تفریحی توسعه چشمگیری خواهد یافت.
علیزاده حمایت از سرمایه گذاران را كانون توجه مدیران دولت تدبیر و امید دانست و گفت: استاندار گیلان به عنوان نماینده عالی دولت در گیلان برای رونق صنعت گردشگری و ارج نهادن به مقام سرمایه گذاران بخش خصوصی نگاه ویژه ای دارد.
مدیر كل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان شهرستان مرزی آستارا را منطقه ای مناسب برای اجرای طرح های گردشگری خواند و افزود: توسعه صنعت گردشگری و جذب توریست در آستارا موجب افزایش ورود گردشگران داخلی و خارجی به گیلان و در نتیجه تحول اقتصادی، كسب درآمد بومیان منطقه و نیز افزایش اشتغالزایی خواهد شد.
وی اضافه كرد: نشست های متعددی به ریاست استاندار جهت رفع مشكلات سرمایه گذاران برگزار شده و با رایزنی های انجام شده با مسئولان دستگاه های اجرایی شاهد توسعه طرح های گردشگری در استان خواهیم بود.
مدیركل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان اظهار كرد: در حال حاضر فضای همدلی و همگرایی حاكم در استان بسترهای توسعه را فراهم نموده و پرهیز از حاشیه پردازی ها از سوی مدیران استانی موجب شده تا اهداف دولت تدبیر و امید محقق شود.
در سال 90 فعالیت دهكده گردشگری حیران در زمینی به مساحت 9 هكتار آغاز شد.
تله كابین و بخش هایی نظیر هتل چهار ستاره ، رستوران ، كافی شاپ ، سورتمه و پیست كارتینگ از جمله بخش های مجموعه دهكده گردشگری حیران آستاراست.
حیران ، دهستانی در 30 كیلومتری آستارا با دو هزار و 200 هكتار مساحت است كه از این میزان، یك هزار و 200 هكتار به مستثنیات اشخاص و یك هزار هكتار به منابع ملی تعلق دارد.
منطقه حیران از توابع شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همجوار با استان اردبیل است.ك/2
7105/6070