زنان و دختران، شهیده « طیبه واعظی دهنوی » را الگوی خود قرار دهند

اصفهان - ایرنا - عضو شورای اسلامی شهر تهران و نویسنده كتاب (من زنده ام) از زنان و دختران جوان ایران اسلامی خواست، شهیده طیبه واعظی دهنوی كه در زندان ساواك زیر سخت ترین شكنجه ها ارزش های اسلامی را پاسداشت، الگوی خود قرار دهند.

به گزارش ایرنا‏، معصومه آبادی دوشنبه شب در همایش یادبود شهید طیبه واعظی و همایش بیست ساله ها كه در سالن پیروزی اصفهان برگزار شد با اشاره به شهامت و شجاعت شهیده واعظی به عنوان یك زن ایران اسلامی گفت: ایشان در حالیكه در زندان ساواك زیر سخت ترین شكنجه ها و تهدیدها قرار داشت، هرگز حاضر نشد حجاب اسلامی خود را كنار بگذارد.
این آزاده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینكه در اسلام حجاب زینت زن است ، گفت: شهیده طیبه واعظی تا آخرین لحظه عمر در زندان ساواك حاضر نشد این زینت را از دست بدهد و دختران و زنان جامعه ما باید از این شهیده والامقام الگو برداری كنند.
نویسنده كتاب (من زنده ام) در ادامه با بیان اینكه ملت ایران با وحدت و روحیه بسیجی دشمنان را زمین گیر می كند، اظهار كرد: زنان آزاده در دوران دفاع مقدس همپای مردان رزمنده در مسیر پاسداری از اسلام و انقلاب ثابت قدم بودند.
وی با اشاره به خاطراتی از دوران اسارت خود در زندان های رژیم بعث عراق گفت: با وجود شكنجه های سخت و طاقت فرسا اما رزمندگان ما هیچ گاه برای دست یابی به اهداف خود كه همانا حفظ اسلام و انقلاب بود، كوتاه نیامدند و این استقامت و وحدت دشمن را زمین گیر كرد و امروز ما وارث این میراث بزرگ هستیم.
عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: ما امروز مسئولیت حفظ این میراث بزرگ را برعهده داریم و باید با روحیه بسیجی، همدلی و اتحاد ارزش های اسلام و انقلاب اسلامی را حفظ كنیم.
در این مراسم سرود « لشگر فرشتگان » كه حامد زمانی آن را سروده است ، رونمایی و اجرا شد.
شهیده طیبه واعظی دهنوی در سال 1337 در یكی از روستاهای اصفهان متولد شد.
این شهیده به دلیل فعالیت های انقلابی همراه با شوهرش در 30 فروردین1356 توسط ساواك دستگیر و روانه زندان شد.
وقتی ساواك طیبه را دستگیر و به دست هایش دستبند زد، خطاب به ماموران ساواك گفت: مرا بكشید ولی چادرم را برندارید.
طیبه واعظی دهنوی پس از یك ماه زیر سخت ترین شكنجه ها در سوم خرداد 1356زیر شكنجه به شهادت رسید.
مهد/ 7137/ 2093