بمب افكن های روسی 1000 تانكر نفتكش داعش را منهدم كردند

مسكو- ایرنا- وزارت دفاع روسیه اعلام كرد: شكاری بمب افكن های سوخوی روسی بیش از یكهزار تانكر نفتكش گروه تروریستی داعش را در سوریه نابود كردند.

به گزارش ایرنا وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام كرد: در جریان حملات هوایی بمب افكن های روسی در پنج روز اخیر چند كاروان نفتكش های حامل نفت داعش در سوریه مورد حمله قرار گرفت و در مجموع بیش از یكهزار تانكر نفتكش نابود شده است.
در منطقه رقه هواپیماهای تجسسی روسی دو كاروان نفتكش های داعش را شناسایی كردند كه به انتقال نفت از مراكز پالایش نفت در این منطقه می پرداختند. در مجموع در شبانه روز گذشته در این منطقه حدود 80 تانكر نفتكش بر اثر حملات هوایی منهدم شده است.
بمب افكن های سوخو یك پالایشگاه نفت تحت كنترل داعش را در 50 كیلومتری جنوب شهر رقه مورد حمله قرار داده و بخش های مختلف آن را منهدم كردند.
در منطقه صحرایی المحیمیره در 50 كیلومتری شمال شهر دیرالزور هم بكب افكن های سوخو-34 به یك مخزن بزرگ نگهداری نفت داعش حمله كرده و آن را به آتش كشیدند.
در روزهای اخیر هواپیماهای روسی در چند منطقه سوریه به مراكز پالایش و وسایل نقلیه حمل نفت داعش حمله كرده و خسارات سنگینی به امكانات نفتی این گروه تروریستی وارد كردند.
«سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه به تازگی اعلام كرد: حملات هوایی روسیه ضربه سختی به درآمد نفتی داعش وارد كرده و سبب شده این گروه تروریستی از تجارت روزانه 60 هزار تن نفت از سوریه محروم شود.
شبك**اروپام*391**1504