دانشگاه علوم پزشكي و اوقاف آذربايجان غربي براي توسعه وقف در حوزه سلامت همكاري مي كنند

اروميه- ايرنا- دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي و درماني و اداره كل اوقاف و امور خيريه آذربايجان غربي در راستاي توسعه وقف در حوزه سلامت همكاري مي كنند.

مديركل اوقاف و امور خيريه آذربايجان غربي در اين خصوص به خبرنگار ايرنا گفت: اين همكاري به دنبال امضاي تفاهمنامه همكاريهاي مشترك بين وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي و سازمان اوقاف و امور خيريه كشور انجام مي شود.
حجت الاسلام ناصر جوانبخت افزود: اين تفاهم نامه با هدف بهره برداري بهينه از امكانات، توانمنديها و ظرفيتهاي مشترك در امر توسعه و ارتقاي سنت حسنه وقف در حوزه سلامت امضا شده است.
وي اظهار اميدواري كرد با بهره گيري از توانمندي هاي استان در خصوص دستيابي به اهداف تفاهمنامه، گام هاي بزرگي برداشته شود.
وي با بيان اينكه همفكري و تعامل بين اين دو نهاد در اعتلاي امور خيريه و وقف عرصه سلامت بسيار موثر است، اضافه كرد: جهت دادن موقوفات و خيرات به سمت حوزه سلامت و در راستاي رفع نيازهاي بهداشتي و درماني مردم نيازمند فرهنگسازي است.
مديركل اوقاف و امور خيريه آذربايجان غربي گفت: براي فرهنگسازي در خصوص وقف در حوزه سلامت بايد از ابزار قوي مانند رسانه ها بهره جست تا با هدايت افكار عمومي، مردم را به ضرورت اين امر آگاه و نسبت به وقف در اين زمينه ترغيب كنند.
حجت الاسلام جوانبخت ادامه داد: به زودي كارگروه تخصصي جهت عملياتي كردن تفاهم نامه براي بهره برداري از امكانات و ظرفيت هاي مشترك در امر توسعه و ارتقاي بهره وري موقوفات در حوزه سلامت تشكيل مي شود.
آذربايجان غربي از جمله استان هاي موفق در حوزه وقف در كشور به شمار مي رود به طوري كه در چهار سال گذشته اداره كل اوقاف استان به عنوان يكي از استان هاي برتر شناخته شده است.
هم اكنون نزديك به شش هزار موقوفه در آذربايجان غربي به ثبت رسيده كه سهم سال جاري از اين تعداد، 83 مورد بوده است.ك3
8137/1905