۲ آذر ۱۳۹۴،‏ ۲۳:۰۰
کد خبر: 81851121
۰ نفر
نگاهي به عناوين خبري استان گلستان

گرگان - ايرنا - ايجاد نمايشگاه دائمي پيشگيري از مواد مخدر، برگزاري كارگاه ها و دوره هاي ضمن خدمت آموزش ابتدايي، نمايشگاه كتاب نمايانگر قدرت علمي و فرهنگي جامعه، بررسي خريد راه دسترسي به دريا در محدوده اسكله بندرتركمن و ثبت نام بيمه سلامت اتباع و مهاجرين خارجي از عناوين خبري روز دوشنبه ايرنا مركز گلستان است.

در هفتمين جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر گلستان مقرر شد نمايشگاه دائمي مبارزه با مواد مخدر استان با كمك تمام دستگاه هاي مرتبط راه اندازي شود.
استاندار گلستان در اين جلسه با تاكيد بر تاثير قهرمانان و پهلوانان در پيشگيري از مواد مخدر تصريح كرد: اداره كل ورزش و جوانان مي تواند با استفاده از ظرفيت نخبگان ورزشي به عنوان سفيران ورزشي مبارزه با اعتياد نقشي تاثيرگذار در بين نوجوانان و جوانان داشته باشد.
حسن صادقلو با اشاره به هدف گذاري ها در پيشگيري و مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان كرد: ايجاد و ساخت مركز ماده 42 براي آموزش و نگهداري معتادان نشان از توجه جدي به اين امر دارد و همه بايد مسئله پيشگيري و آموزش را در مبارزه با مواد مخدر با جديت دنبال كنند.
مديركل امور زندان ها و اقدامات تاميني و تربيتي استان نيز گزارشي از آخرين اقدامات براي ساخت مركز ماده 42 ارائه كرد و گفت: عمليات ساخت اين مركز در كنار 6 اردوگاه ديگر كشور از سال 90 در شهرستان علي آبادكتول آغاز شده و ظرفيت پذيرش 2 هزار زنداني را در فضايي به وسعت 30 هكتار داراست.

***
معاونت ابتدايي آموزش و پرورش گلستان براي آموزش نيروهاي حق التدريس، سرباز معلم، خريد خدماتي و معلمان وارده از مقاطع متوسطه اول و دوم به مقطع ابتدايي، اقدام به تشكيل كارگاه هاي آموزشي و دوره هاي ضمن خدمت كرده است.
كارگاه هاي آموزشي به مدت 38 هزار ساعت در بررسي كتب رياضي، فارسي، قرآن، فنون كلاسداري و ارزشيابي توصيفي و همچنين دوره ضمن خدمت به مدت 109 هزار ساعت تحت عنوان مهات هاي بدو خدمت معلمان - بررسي تحليل محتواي كتب درسي با بهره گيري از مدرسين كشوري و استاني برگزار شده است.

***
مراسم زنگ آب به ‌منظور آموزش و فرهنگ‌سازي مصرف بهينه آب در بين كودكان با حضور دانش‌آموزان مقطع ابتدايي در مدارس شهرستان آق قلا برگزار شد.
در اين برنامه مسئولان آموزش و پرورش و شركت آب و فاضلاب با برپايي ايستگاه فرهنگي و تبليغات ميداني و توزيع اقلام تبليغي آموزشي شامل كتاب صرفه‌جويي، تراكت الگوي مصرف، پوستر چهل روش به ‌صورت چهره به چهره به ترويج فرهنگ مصرف بهينه آب پرداختند و الگوهاي استاندارد و راهكارهاي درست و صحيح مصرف را به دانش‌آموزان، معلمان و مربيان آموزش دادند.

***
مديرعامل شركت آب و فاضلاب گلستان در اولين جلسه مديريت پروژه (PMO) از استقرار اين دفتر در شركت خبر داد و گفت: به منظور كاهش هزينه و زمان اجرا و همچنين افزايش كيفيت در پروژه بايستي رويكرد از مديريت سنتي به مديريت علمي تغيير يابد تا پاسخگوي بهينه سازي، كارايي و عملكرد يك پروژه در دوره عمر آن باشد.
محمدهادي رحمتي خاطرنشان كرد: دفتر مديريت پروژه باعث تمركز سيستماتيك مديريت پروژه در سازمان شده و وضعيت كلي پروژه ها و برنامه هاي سازمان را با دقت بسيار بالايي كنترل مي كند.
به گفته وي شركت آب و فاضلاب گلستان، براي رسيدن به اين مهم تشكيلات سازمان ‌يافته‌اي براي مديريت و برنامه‌ريزي پروژه‌ها مستقر كرده است تا وجود آن سبب رشد و تكامل فعاليت هاي مديريت پروژه در سطح شايسته اي شود.
در ادامه اين جلسه مشاور دفتر مديريت پروژه (PMO) به معرفي ابعاد گسترده تاثير عملكرد اين دفتر در كليه واحدها از جمله معاونت مهندسي و توسعه، ذيحسابي، دفتر قراردادها، معاونت برنامه ريزي و دفتر بودجه پرداخت.

***
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي گلستان در خصوص اهميت برگزاري نمايشگاه سراسري كتاب در استان گفت: برپايي نمايشگاه كتاب نشان دهنده قدرت علمي و فرهنگي جامعه است.
حجت الاسلام علي اصغر فضيلت افزود: با نهادينه كردن عادت به مطالعه، شوق و عشق به كتاب و كتابخواني در جامعه استمرار مي يابد و با فراهم آمدن اين شرايط و دسترسي آسان مردم به كتاب، بر سرانه مطالعه در استان تاثير مثبت و مضاعفي خواهد گذاشت.
وي با بيان اين كه در نمايشگاه كتاب نخبگان استان بهتر مي توانند به منابع علمي دسترسي پيدا كنند، افزود: انتظار مي رود شاهد حضور پررنگ دانشجويان، دانش آموزان، طلاب و دانشگاهيان استان در اين نمايشگاه سراسري باشيم.
نمايشگاه كتاب گلستان از 12 تا 17 آذر در محل دائم نمايشگاه بين المللي استان در گرگان برگزار مي شود.

***
فرماندار گرگان به همراه مشاورين و چند تن از كاركنان فرمانداري جهت بررسي مشكلات روستاي سعدآباد از توابع بخش مركزي شهرستان در اين روستا حاضر و با مردم روستا در مسجد ديدار و گفتگو كرد.
يحيي خاكي حل مشكلات روستاييان و خدمت رساني به آنها را از وظايف مسئولين و يكي از مهمترين اهداف دولت تدبير و اميد دانست و گفت: بازديد مسئولان از مناطق روستايي براي برطرف كردن هرچه سريعتر مشكلات است.
وي اظهار داشت: روستائيان بايد احساس كنند كه در اقتصاد كشور نقش دارند و اين امر مستلزم فعال كردن بنيانهاي اقتصادي و عوامل توليد در روستاها است.
فرماندار همچنين به استفاده از تسهيلات در خصوص بهره برداري از اراضي شيبدار اشاره كرد و از روستاييان خواست از مشاوره كارشناسان جهاد استفاده نمايند و بتوانند با توسعه باغات در اين اراضي شيبدار اشتغال پايدار را براي خود فراهم نمايند.

***
نشستي به منظور بررسي خريد راه دسترسي به دريا در محدوده اسكله بندرتركمن توسط شهرداري با حضور مديركل امور ماهيان خاوياري استان، شهردار و رئيس شوراي شهر بندرتركمن برگزار شد.
سيدصادق شيرنگي معاون فرماندار بندرتركمن با اشاره به موقعيت شهرستان و اسكله بندر به لحاظ گردشگري و حضور پرشمار مسافر در اسكله از ديرباز براي تفريح و خريد گفت: ايجاد بستر مناسب براي مسافران يك ضرورت انكارناپذير است و مديريت شهري بايد تلاش كند با ايجاد مبلمان زيبا بر تعداد گردشگران افزوده تا اقتصاد شهري توسعه و رونق پيدا كند.
تهيه طرح از سوي شهردار به منظور خريد راه دسترسي، برآورد قيمت كارشناسي مسير و همكاري اداره ماهيان خاوياري در خصوص واگذاري مسير مورد نظر از تصميمات جلسه بود.

***
نمايشگاه دستاوردهاي اقتصاد مقاومتي و توانمندسازي با حضور كارآفرينان و فعالان عرصه اقتصاد مقاومتي و با حمايت بسيج سازندگي سپاه ناحيه بندرگز بر پا شده است.
در اين نمايشگاه توليدات كشاورزي، صنايع دستي، گياهان دارويي، توليدات دامي و كشاورزي، پرورش ماهي و مشاغل خانگي در معرض ديد قرار گرفته است.
اين نمايشگاه به مدت يك هفته صبح و عصر آماده بازديد علاقه مندان است.

***
اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداري گلستان در اطلاعيه اي از آغاز ثبت نام بيمه سلامت اتباع و مهاجرين خارجي در دفاتر پيشخوان دولت خبر داد.
با توجه به توافقات صورت گرفته بين وزارت كشور، بيمه سلامت، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي و كميسارياي عالي سازمان ملل در امور پناهندگان كليه اتباع افغانستاني دارنده كارت آمايش و برگه تردد 90 روزه معتبر مي توانند تا تاريخ 11 فروردين 95 با مراجعه به يكي از دفاتر پيشخوان از خدمات بيمه سلامت استفاده كنند.
دارندگان كارت بيمه سلامت مي توانند بعد از دريافت كارت خود، با در دست داشتن مدارك پزشكي به ادارات بيمه سلامت جهت دريافت خسارت مراجعه نمايند.

6159/6203