ثبت نام نزديك به 4000 حامي طرح محسنين در آذربايجان غربي

اروميه- ايرنا- مديركل كميته امداد امام خميني(ره)‌ آذربايجان غربي گفت: سه هزار و 975 فرد خيرانديش در طرح موسوم به 'محسنين' در استان ثبت نام كردند تا زمينه حمايت از فرزندان خانواده هاي نيازمند فراهم شود.

جلال حسين زاده روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: طرح محسنين به تازگي براي حمايت افراد غني از كودكان و دانش آموزان خانواده هاي با توان مالي كم در كشور و آذربايجان غربي به اجرا درآمده است.
وي اضافه كرد: براي اجراي اين طرح سه هزار و 9 نفر در آذربايجان غربي شناسايي شده و تلاش ها براي جلب حمايت از اين افراد ادامه دارد.
وي اظهار كرد: با انجام ثبت نام از حاميان، سه هزار و 975 نفر در سطح استان نام نويسي كرده و حمايت از اين كودكان و دانش آموزان نيازمند را بر عهده گرفتند.
وي ادامه داد: حاميان محسنين امسال نزديك به 4 ميليارد و 500 ميليون ريال براي فرزندان طرح محسنين كمك مالي كرده اند.
وي با بيان اينكه هم اكنون 90 خير ايراني مقيم خارج از كشور حامي ايتام نيازمند آذربايجان غربي هستند، گفت: اين خيران به روش هاي مختلف از ايتام نيازمند و تحت حمايت كميته امداد استان حمايت مي كنند.
مدير كل كميته امداد امام خميني(ره) آذربايجان غربي اضافه كرد: شش هزار و 824 يتيم نيازمند داراي پرونده حمايتي در استان هستند كه در پاسخ به فراخوان كميته امداد حضرت امام (ره) براي حمايت از كودكان، دانش آموزان و دانشجويان يتيم 22 هزار و 987 نفر از نيكوكاران ثبت نام كرده اند.
حسين زاده همچنين با اشاره به پرداخت بيش از 50 ميليارد ريال كمك هزينه تامين جهيزيه و هديه ازدواج به خانواده هاي تحت حمايت در سراسر آذربايجان غربي افزود: كميته امداد امام خميني(ره) به عنوان يك نهاد انقلابي و اسلامي اهميت خاصي به اين موضوع داده و امسال براي تشويق جوانان به تشكيل خانواده 43 ميليارد و 500 ميليون ريال تحت عنوان كمك هزينه تامين جهيزيه به نوعروسان تحت حمايت و يك ميليارد و 176 ميليون ريال نيز به نوعروسان ساير خانواده هاي نيازمند پرداخت كرده است.
وي اضافه كرد: همچنين مبلغ دو ميليارد ريال هديه ازدواج به فرزندان ذكور خانواده هاي تحت حمايت به تعداد 108 نفر و سه ميليارد و 600 ميليون ريال نيز كمك هزينه ازدواج مجدد به بانوان تحت حمايت به تعداد 523 نفر پرداخت شده است.
وي اظهار كرد: امسال دو هزار و 96 نوعروس تحت حمايت و 77 نوعروس از ساير خانواده هاي نيازمند به كمك كميته امداد و خيرين جامعه اسلامي در آذربايجان غربي به خانه بخت رفته اند.
كميته امداد نهادي حمايتي است كه بيش از 36 سال از راه اندازي آن مي گذرد.
اين نهاد حمايتي با هدف كمك به خانواده هاي نيازمند، در اسفند ماه سال 57 كمتر از يك ماه پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي با فرمان امام راحل تشكيل شد.ك3
8137/1905