امضای تفاهم نامه همكاری دانشگاه آزاد مهاباد و سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی

مهاباد- ایرنا- دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد و سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی به مدت دو سال تفاهم نامه همكاری امضا كردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این تفاهم نامه همكاری روز دوشنبه در نشستی با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد به امضا رسید.
هدف از انعقاد این تفاهم نامه ایجاد همكاری بین صنعت و دانشگاه در جهت بسط و توسعه همكاری های علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی و عملیاتی كردن یافته های علمی دانشگاه در صنعت است.
تاكنون در آذربایجان غربی سازمان صنعت، معدن و تجارت تنها با دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای ارومیه و مهاباد تفاهم نامه همكاری امضا كرده است.
در این نشست رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: این تفاهم نامه در راستای سیاست گذاری های كلان دولت برای عملیاتی كردن تئوری های علمی دانشگاه ها و ارتباط آنها با صنعت منعقد می شود.
جعفرصادق اسكندری افزود: برای اجرای این تفاهم نامه لازم است سند توسعه شهرستان با همكاری سایر دستگاههای اجرایی تنظیم شود و یك نمایندگی آن در دانشگاه حضور داشته باشد.
وی اضافه كرد: مهاباد دارای قابلیت های بسیار خوبی در زمینه توسعه صنعتی و علمی است و احداث نخستین شهرك پتروشیمی آذربایجان غربی به زودی در این شهرستان زمینه خوبی را برای همكاری بین صنعت و مراكز علمی و دانشگاهی در این شهرستان ایجاد خواهد كرد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد نیز در این نشست ضمن ابراز خشنودی از امضای این تفاهم نامه همكاری گفت: این واحد دانشگاهی شش هكتار زمین را در اختیار شركت های دانش بنیان قرار می دهد تا طرح های خود را در آن اجرایی كنند.
صلاح خان احمدزاده افزود: همكاری این واحد دانشگاهی با سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی در قالب چهار طرح برگزاری دوره های پسا دكترا، فرصت مطالعاتی اساتید، حمایت از پایان نامه های كارشناسی ارشد و دكترا و به كارگیری دانش آموختگان برتر برای دوره های شش ماه در كارگاه های صنعتی خواهد بود.
وی اضافه كرد: این واحد دانشگاهی دارای هفت رشته های مقطع دكترا و 50 رشته مقطع كارشناسی ارشد بوده و هم اینك دارای بیشترین تعداد رشته های تحصیلات تكمیلی در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در آذربایجان غربی است.
خان احمدزاده در ادامه با بیان اینكه سیاست های كلی واحد مهاباد در زمینه های تصویب رشته ها بر اساس چشم انداز دانشگاه آزاد اسلامی و استراتژی تدوین شده عمل می شود، افزود: راه اندازی رشته های متناسب با نیاز دانشجویان و دانش پژوهان، گسترش تحصیلات تكمیلی و بالا بردن كیفیت تحصیلی از اولویت های برنامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد است.
در ادامه این نشست كارشناسان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی و مسوولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد به بیان دیدگاه ها و چگونگی همكاری های دو طرف پرداختند و در پایان ضمن امضا كردن تفاهم نامه همكاری از آزمایشگاه ها و كارگاه های صنعتی این واحد دانشگاهی بازدید به عمل امد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد با بیش از 10 هزار دانشجو از واحدهای مهم و بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی در غرب كشور است كه هم اكنون در هفت رشته مقطع دكتری، 50 رشته در مقطع كارشناسی ارشد، 34 رشته كارشناسی، 24 رشته كارشناسی ناپیوسته، 11 رشته پاره وقت، هفت رشته كاردانی پیوسته و 27 رشته كاردانی ناپیوسته فعال است.
مهاباد با 215 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و یكی از شهرهای دانشگاهی و مهم استان به شمار می رود.ك3
3020/6185//1905