قم در برنامه هاي ملي هفته پژوهش و فناوري حضور فعال داشته باشد

قم- ايرنا- معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري قم با اشاره به آغاز برنامه هاي ملي هفته پژوهش و فناوري از هفته سوم آذر ماه جاري، حضور پر رنگ استان قم در اين برنامه ها را خواستار شد.

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي استانداري قم، اسماعيل رستمي روز دوشنبه در ومين جلسه ستاد هفته پژوهش وفناوري قم بر ضرورت مشاركت فعال دستگاه ها، مراكز علمي و دانشگاهي و شركت هاي دانش بنيان در برگزاري برنامه هاي هفته پژوهش تاكيد كرد.
وي با اشاره به اينكه برنامه هاي استاني هفته پژوهش و فناوري، بر اساس ابلاغيه مركز، يك هفته زودتر از برنامه هاي ملي و از 14 تا 18 آذر ماه جاري در قم برگزار مي شود، گفت: هماهنگي ها و برنامه ريزي هاي لازم براي اجراي شايسته و مطلوب اين رويداد در استان صورت گرفته است.
جانشين رئيس ستاد هفته پژوهش و فناوري قم با اشاره به تمهيدات اتخاذ شده در زمينه حضور استان در نمايشگاه ملي هفته پژوهش افزود: قم بايد حضور پر رنگي را در اين نمايشگاه داشته باشد.
وي همچنين با اشاره به اهميت فرهنگ سازي موضوع پژوهش در جامعه، هفته پژوهش را بهترين فرصت براي اين مساله مهم برشمرد و خواستار مشاركت فعال دستگاه ها و نهادها بويژه شهرداري قم در امر فضاسازي و اطلاع رساني برنامه هاي استاني هفته پژوهش شد.

* برگزاري نمايشگاه و فن بازار هفته پژوهش و فناوري
رئيس پارك علم و فناوري قم نيز در اين جلسه با اشاره به آماده سازي مكان و انجام ثبت نام از متقاضيان شركت در نمايشگاه و فن بازار هفته پژوهش و فناوري استان گفت: اين نمايشگاه از 16 تا 18 آذر ماه جاري در طبقه اول كتابخانه مركزي دانشگاه قم واقع در بلوار غدير داير مي شود.
حسين اخوان علوي به زمان بازديد از اين نمايشگاه اشاره و خاطرنشان كرد: نمايشگاه و فن بازار هفته پژوهش و فناوري استان در دو نوبت صبح و عصر از ساعت 8:30 تا 12 و 15:30 تا 19 پذيراي علاقه مندان و بازديدكنندگان است.
25 آذر ماه به عنوان روز پژوهش نامگذاري شده است. ك/1
7406/ 6133/