آيت الله صافي گلپايگاني:نيروي انتظامي طلايه دار امر به معروف و نهي از منكر باشد

قم- ايرنا- آيت الله لطف الله صافي گلپايگاني از مراجع تقليد گفت: نيروي انتظامي طلايه دار امر به معروف و نهي از منكر باشد.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر آيت الله صافي گلپايگاني، وي روز دوشنبه در ديدار فرمانده انتظامي استان قم، با تقدير از فعاليت هاي نيروي انتظامي افزود: بسياري از مفاسد فرهنگي، اقتصادي و امنيتي كه در جامعه به وجود مي آيد با فداكاري شما عزيزان برطرف مي شود و اگر مصمم به اجراي احكام اسلام بويژه امر به معروف و نهي از منكر باشيد، بيشتر اين خلاف شرع ها برطرف مي شود از اين رو بايد در امر به معروف و نهي از منكر پيشقدم باشيد.
وي درادامه خاطرنشان كرد: تامين امنيت مردم عزيز و ايجاد آرامش در جامعه باعث مي شود مردم بتوانند بهتر به وظايف ديني خود عمل كنند، بدانيد در اين كار بزرگي كه انجام مي دهيد ثواب زيادي مي بريد و قلب حضرت ولي عصر(عج) را از خود مسرور مي سازيد.
آيت الله صافي گلپايگاني،درادامه با بيان موقعيت ويژه قم در جهان اسلام خاطرنشان كرد: قم شهر با عظمتي است كه در انظار جهانيان قرار گرفته است؛ بنابراين بايد شما عزيزان نسبت به افزايش فضاي معنوي در اين شهر اهتمام بيشتري كنيد.
وي اضافه كرد: بايد طوري رفتار كنيد كه امنيت و آسايش مردم در همه زمينه ها بخصوص در زمينه دين تامين شود و اين طور نباشد كه قم، براي كساني كه مي خواهند احكام اسلام را زير پا بگذارند، جاي امني باشد.
وي، با اشاره به لزوم اهتمام يبشتر مسئولان به مسأله حجاب افزود: متاسفانه مفاسد مختلفي را كه انسان مي بيند متاثر مي شود بويژه مساله بي حجابي كه بايد قم در زمينه جلوگيري از اين مفسده و امر به معروف و نهي از منكر در اين قضيه پيشروي ساير نقاط باشد و بتوانيد طوري عمل كنيد كه كساني كه مي خواهند در اين شهر اين حكم الهي را زير پا بگذارند نتوانند و بدانيد در اين صورت است كه رضايت خداوند را فراهم كرده ايد.
7406/ 6133/