رحماني فضلي: ايران آماده همكاري براي تامين امنيت زائران عتبات عاليات است/ صدور رواديد براي زائران با سرعت بيشتري انجام شود

تهران-ايرنا - وزير كشور ضمن تقدير از دولت عراق جهت تعهدي كه براي تامين امنيت كامل زائران ايراني در سفر به عتبات عاليات داشته است، اعلام كرد : در صورت نياز جمهوري اسلامي ايران آمادگي دارد تا در اين خصوص همكاري كند.

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، عبدالرضا رحماني فضلي شامگاه دوشنبه در گفت و گوي تلفني با وزير كشور عراق از اقدامات دولت عراق براي برگزاري هر چه با شكوه تر مراسم اربعين تقدير و تشكر و بر آمادگي كشورمان براي انجام كمك هاي مورد نياز تاكيد كرد.
وي همچنين ضمن تقدير از ملت عراق براي مهمان نوازي از زائران ايراني در سال قبل و امسال گفت : از تلاش كاركنان سفارت و نمايندگي هاي عراق درايران تشكر مي كنم و خواهان آن هستيم تا صدور رواديد براي زائران مراسم اربعين حسيني با سرعت بيشتري صورت بگيرد.
وزير كشور عراق نيز در اين تماس تلفني گفت: به نمايندگي هاي عراق در تهران دستور داده شده كه دفاتر را تعطيل نكنند كه مجددا اين موضوع را پيگيري خواهم كرد.
وي همچنين در اين تماس از همكاري دولت ايران براي اعزام منظم زائران ايراني به عتبات عاليات تقدير كرد.
همچنين در اين تماس تلفني بر اين نكته تاكيد شد كه با توجه به حجم درخواست ها و به منظور فراهم كردن زمينه سفر تدريجي زائران ايراني به عتبات عاليات، صدور ويزا تا روزهاي منتهي به ٢٨ صفر ادامه يابد كه مورد موافقت طرف عراقي قرار گرفت.
رحماني فضلي همچنين در اين تماس بر بحث ضرورت همكاري و مساعدت بيش از پيش مرزبانان عراقي در فرايند تردد زائران ايراني تاكيد كرد كه وزير كشورعراق قول مساعد داد.
وزراي كشور ايران و عراق همچنين بر اهتمام بيشتر در راستاي اعزام قانوني زوار و جلوگيري از تردد افراد فاقد مدارك قانوني از جمله گذرنامه و رواديد از مرزهاي دو كشور تاكيد كردند.
شبك**9254**1983 ** 1064