معاون حقوقی رییس جمهوری: دولت برحمایت از بخش خصوصی و استفاده كامل از ظرفیت های اقتصادی  تاكید دارد

بوشهر- ایرنا - الهام امین زاده معاون حقوقی رییس جمهوری در بازدید از بندر تجاری بوشهر گفت كه دولت در حمایت از بخش خصوصی و استفاده از همه ظرفیت های اقتصادی مناطق مختلف كشور بسیار تاكید جدی دارد.

به گزارش ایرنا معاون رییس جمهوری دوشنبه درسفر یك روزه از بوشهر یادآورشد: دولت مصمم است در زمینه پشتیبانی از فعالیت های سرمایه گذاری و جلب مشاركت های خصوصی حداكثر استفاده را ببرد.
در این بازدید، معاون حقوقی رییس جمهوری با حضور در برج كنترل ترافیك دریایی بندر بوشهر، از نزدیك در جریان فعالیت های اداره كل بنادر و دریانوردی استان بوشهر قرار گرفت.
مدیركل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز دراین آیین از توسعه بندر بوشهر درقالب مجتمع بندری نگین بعنوان یكی از دستاوردهای سفر دیماه پارسال رئیس جمهوری به این استان خبر داد.
محمد راستاد گفت:این طرح در مجتمع جزیره نگین بوشهر با مشاركت بخش خصوصی در حال اجرا است.
وی افزود: بخش خصوصی بیش از شش هزار میلیارد ریال برای توسعه بندر بوشهر سرمایه گذاری می‌كند.
وی اظهارداشت: در طرح توسعه بندری در جزیره نگین چند پایانه بندری اجرا می‌شود كه روند اجرایی آن طبق برنامه زمان بندی در حال اجراست.
مدیركل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح پایانه كانتینری بوشهر به وسعت30 هكتار گفت: با اجرای این طرح ظرفیت تخلیه و بارگیری كانتینر در بندر بوشهر 600 هزار تی.ای.یو درسال افزایش می‌ یابد.
راستاد افزود:بندر بوشهر دارای ظرفیت مهمی در تخلیه و بارگیری كالا، كانتینر و پهلوگیری كشتی است.
وی یادآورشد:بندر بوشهر با سهم ١٠ درصدی از كل حجم حمل‌ و نقل كانتینری، دومین بندر كشور از نظر كانتینری به شمار می رود.
شركت در نشست های هم اندیشی شورای هماهنگی مدیران حقوقی دستگاههای اجرایی ، وكلا ، دانشجویان و استادان حقوق و اعضای اتاق بازرگانی بوشهر از دیگر برنامه های سفر معاون حقوقی رئیس جمهوری به بوشهر است.
شبك **6045 **1917