امروز كشورهاي اسلامي با الگوبرداري از بسيج در مقابل متجاوزان ايستادگي مي كنند

كرمانشاه - ايرنا - مشاور عالي استاندار كرمانشاه گفت: امروز كشورهاي اسلامي با الگوبرداري از فرهنگ بسيج در مقابل دشمنان از سرزمين هاي خود دفاع مي كنند.

به گزارش ايرنا روابط عمومي استانداري روز دوشنبه به نقل از جعفر همتي در گردهمايي بسيجيان استانداري كه در مسجد الغدير استانداري برگزار شد، اعلام كرد: بايد ياد و نام حضرت امام خميني (ره) را گرامي بداريم زيرا اين بزرگ مرد كشور وابسته ايران را به مستقل ترين كشور دنيا تبديل كرد.
وي قدرت و اقتدار امروز ايران اسلامي را مرهون خون شهيدان دانست و اظهار داشت: اگر رشادت هاي شهيدان و ايثارگران نبود امروز كشوري به نام ايران اسلامي وجود نداشت و همواره بايد ايثارگري هاي شهدا را در گرماي تابستان و سوزان جنوب و همچنين سرماي زمستان و طاقت فرساي مناطق غرب و شمال غرب كشور به ياد داشته باشيم كه اين عزيزان در چه شرايطي از ايران اسلامي در مقابل دشمنان دفاع كردند.
وي اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامي همواره به توسعه فرهنگ بسيجي توصيه ها و فرمايش هاي ارزشمندي دارند زيرا با ترويج اين فرهنگ است كه ضمن محفوظ ماندن كشور از گزند دشمنان، توطئه هاي مستكبرين يكي پس از ديگري خنثي مي شود.
وي همچنين با اشاره به تشكيل بسيج به فرمان حضرت امام خميني (ره) بيان داشت: تشكيل و شكل گيري بسيج به رهبر كبير انقلاب اسلامي الهام شد و امروز مفتخر هستيم كه اگر كشورهاي سوريه، يمن و عراق در مقابل متجاوزان ايستادگي مي كنند به بركت پيروي و الگوبرداري از سپاه و بسيج ايران است و اميدواريم اين شجره طيبه در همة كشورهاي اسلامي رشد و گسترش پيدا كند.
وي در ادامه با اشاره به جنگ هاي شكل گرفته در زمان حضرت رسول (ص) و حضور مردم در اين جنگ ها گفت: بسيج يك كلمه عامي است كه در زمان پيامبر اسلام (ص) نيز مسلمانان در جنگ مختلف به نداي پيامبر خود لبيك مي گفتند و در كارزار عليه دشمنان حاضر مي شدند.
جانشين پدافند غيرعامل استان، بررسي و مروري مجدد از خصوصيات يك بسيجي كه در هر شرايطي آماده دفاع از كشور است را مورد تاكيد قرار داد.
مشاور عالي استاندار كرمانشاه با بيان اينكه بسيجي تنها به جنگيدن اختصاص ندارد، گفت: بسيج فقط اختصاص به جنگ ندارد و هر فردي كه در بخش سلولهاي بنيادي، نانو، انرژي هسته اي، اجراي طرح هاي عمراني، حل مشكلات مردم ... براي كشور افتخار مي آفريند، بسيجي است و بايد قدردان اين نوع تفكر ارزنده در جامعه باشيم.
وي همچنين به خصوصيات يك بسيجي از ديدگاه امام علي (ع) اشاره كرد و گفت: حضرت امير (ع) مي فرمايند كه هميشه حق را بگوئيد و كار را براي خدا انجام دهيد.
همتي اظهار داشت: همچنين تقوي، نظم دادن به كارها و رسيدگي به مشكلات همسايگان و يتيمان از سفارشات امام علي(ع) مي باشد.
وي در ادامه با اشاره به فرمايش امام خميني (ره) مبني بر اينكه از خدا مي خواهم تا با بسيجيانم محشور گرداند، گفت: اين افتخاري بزرگ براي بسيجيان است كه رهبر كبير انقلاب اسلامي از خدا مي خواهد كه با بسيجيان محشور گردد لذا همه بايد با توان و تلاش در جهت اعتلاي فرهنگ بسيجي گام برداريم.
مشاور عالي استاندار كرمانشاه تصريح كرد: بسيجي به معناي از خودگذشتگي و رسيدگي به كار ديگران است و همچنين راستگويي سرلوحة كاري بسيجيان است.
وي در ادامه با اشاره به سخنان چند روز پيش فرمانده كل سپاه در خصوص تشكيل 2 هزار گردان بسيجي در كشور گفت: در پايگاه هاي بسيج بايد اقدامات لازم را در خصوص شناسايي و توانمندي بسيجيان در بخش هاي مختلف انجام دهيم.
همتي در پايان با تشكر از فرمانده پايگاه شهيد حداد عادل استانداري در تشكيل اين گردهمايي گفت: در اين گردهمايي ها و جلساتي كه مختص بسيج است بايد به توسعه و گسترش فرهنگ بسيجي در جامعه اهتمام داشته باشيم و همواره در دفاع از ميهن اسلامي آمادگي لازم را كسب نمائيم.
8066