بنياد ساخت و سازها در البرز با بكارگيري شيوه هاي جديد متحول شود

كرج - ايرنا - معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز خواستار تحول در بنياد ساخت و سازها در البرز با بكارگيري شيوه هاي نوين شد.

به گزارش ايرنا، هيربد معصومي روز دوشنبه در پنجمين نشست شوراي فني استان البرز كه به رياست استاندار و با حضور مديران استان در شهرستان اشتهارد برگزار مي شد، با تأكيد بر ضرورت بكارگيري مولفه هاي صنعت در پروژه هاي ساختماني، گفت: با روش هاي قديمي نمي توان تحولي در بنياد ساخت و ساز ايجاد كرد بلكه با تدبير و روش هاي جديدي كه در عرصه صنعت ساخت و ساز وجود دارد، مي توان در مسير تغييرات جديد با رويكرد تحكيم سازه ها گام برداشت.
وي با تاكيد بر اينكه در اجرا و تكميل پروژه هاي عمراني از كارگران داراي گواهينامه استفاده شود و اين شيوه به شهرداري ها نيز تسري يابد، اظهار داشت: در ارتقاء كيفيت ساخت، وجود تكنسين حرفه اي يكي از خلاء هاي موجود است.
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز تاكيد كرد: امروز در حوزه فني مهندسي مشكلي وجود ندارد، بلكه كمبود تكنسين يكي از موانع موجود به شمار مي رود.
وي خاطرنشان كرد: با همكاري اداره كل فني و حرفه اي، الزام شود تا در تكميل پروژه هاي عمراني افراد آموزش ديده بكار گرفته شوند و كادر داراي پروانه آموزش استفاده شود.
معصومي استاندار بودن مصالح در تحكيم سازه ها را امر مهمي دانست كه بايد به آن توجه شود و اظهار داشت: در اين زمينه اداره كل استاندارد بايد كنترل هاي لازم را داشته باشد و به ويژه بكارگيري بتن هاي دستي ممنوع اعلام شود.
معصومي تصريح كرد: تا پايان سال 94 دستگاه ها بايد تغيير مسير دهند، چرا كه با شدت گرفتن نظارت هاي شوراي فني، كليه كم كاري ها به دستگاه هاي نظارتي اعلام مي شود.
1535