فرمانده سپاه عاشورا برهوشیاری در مقابل برنامه نفوذ دشمن تاكید كرد

تبریز- ایرنا - فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینكه اگر در مقابل تلاشها و برنامه های نفوذی دشمن غفلت كنیم شرمنده شهدا و جانبازان و خانواده آنها خواهیم بود، بر هوشیاری در مقابل برنامه های دشمن جهت نفوذ در ایران اسلامی تاكیدكرد.

به گزارش ایرنا ، سردارغلام عسگر كریمیان روز دوشنبه در مراسم یادواره شهدای دانشجو و مدافعان حرم شهرستان مرند با اشاره به تلاش و برنامه ریزی دشمن برای نفوذ به انقلاب اسلامی ایران اظهاركرد:: متاسفانه عده ای به رنگ و روغن كاری دشمن فریب خورده و دشمن را دشمن نمی پندارند اما اكثریت هنوز هوشیارند و استكبار جهانی و نظام سلطه را یزیدیان زمان دانسته و در جبهه تقابل حق و باطل بیدارند و بصیرت دارند.
وی به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب از جمله 'ما هم اكنون وسط میدان جنگ هستیم' اشاره كرد و افزود: كسی كه در میدان جنگ است نمی تواند بخوابد و باید در همه حال در فكر برنامه های دشمن باشد.
وی با تشریح دشمنی استكبار جهانی از ابتدای شكل گیری انقلاب ، گفت: آمریكای جنایتكار كه در رأس استكبار جهانی قرار دارد از همان ابتدا مانع از شكل گیری انقلاب اسلامی ایران می شد.
سردار كریمیان تلاش دوم استكبار را جلوگیری از تثبیت انقلاب اسلامی عنوان كرد و گفت: مهمترین تلاش دشمن در این زمینه بحث قوم گرایی و طرح سناریویی تحت عنوان حق خواهی قوم گرایان برای تجزیه ایران اسلامی می باشد.
وی اضافه كرد: این قوم گرایی ها یك برنامه از پیش طراحی شده بود كه در ظاهر به بهانه سهم خواهی توسط عناصری خاص مطرح شد ولی در واقع برای تجزیه ایران اسلامی و به جهت جلوگیری از تثبیت انقلاب اسلامی ایران بود كه باز با رهبری امام (ره) و بصیرت و حضور در صحنه مردم و دلبستگی به آرمان های ناب حضرت امام این توطئه خنثی شد.
فرمانده سپاه عاشورا طراحی سناریوی گروهك‌ها برای ایجاد تحریف و انحراف در آرمان‌های انقلاب اسلامی و مبانی انقلاب را تلاش دیگر دشمن بیان كرد و این تلاش ها را برای وارد ساختن افكار انحرافی خود به مبانی ناب انقلاب اسلامی دانست.
وی ادامه داد: برای جلوگیری از صادر نشدن انقلاب به جهانیان عناصر داخلی و خارجی دشمن تلاش كردند تا با تحمیل یك جنگ فرسایشی هشت ساله به ایران اسلامی جلوی حركت شتابان انقلاب اسلامی را بگیرند و باز در این زمینه نیز شكست خوردند .
سردار كریمیان جنگ بعدی استكبار مقابل ایران اسلامی را جنگی بزرگ، گسترده و گام به گام به نام 'جنگ نرم' عنوان و تصریح كرد: رهبری در اوایل دهه هفتاد از واژه های تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی نام بردند ولی متاسفانه مسؤلان نهادهای فرهنگی مملكت این امر را درك نكردند و آب به آسیاب دشمن ریختند و همین امر باعث شد دشمن بسترهای لازم برای انجام عملیات كودتای مخملی را در كشور فراهم سازد.
وی اتفاقات كوی دانشگاه در سال 78 و حوادث سال 88 را از جمله اقداماتی دانست كه دشمن برای جنگ نرم انجام داد ولی با تدبیر و راهنمایی‌های مقام معظم رهبری و بصیرت مردمی خنثی شد.
وی اظهار داشت: با همه شكست هایی كه برای دشمن رقم خورده بود دو راه برای آنها باقی ماند یكی گزینه نظامی و دیگری نشستن پای میز مذاكره كه اقتدار ملی ایران اسلامی برگرفته از شاخصه های تعریف شده باعث افزایش قدرت بازدارندگی ایران شد به گونه ای كه دشمن جرات استفاده از گزینه نظامی را نكند.
فرمانده سپاه عاشورا در پایان اسلام را دین صلح بیان كرد و اظهار داشت: داعش با دو هدف تخریب چهره اسلام ناب به عنوان دین صلح و هجوم به ایران جهت جلوگیری از صدور بیشتر انقلاب اسلامی شكل گرفته است كه در این شرایط اگر ما جلوی داعش را در سوریه و عراق نگیریم یك روز باید در مرزهای ایران و سپس داخل تهران با این گروه بجنگیم.
3071/518