تشكل هاي پيشتازان و فرزانگان در 35 هزار مدرسه كشور فعال است

اروميه- ايرنا- قائم مقام سازمان دانش آموزي كشور گفت: تشكل هاي پيشتازان و فرزانگان در 35 هزار مدرسه كشور فعال است.

داوود روستايي روز يكشنبه در آيين توديع و معارفه رئيس سازمان دانش آموزي آذربايجان غربي افزود: سازمان دانش آموزي نهادي غيردولتي بوده و با نظارت آموزش و پرورش و بخش معاونت پرورشي در راستاي تربيت اجتماعي دانش آموزان فعاليت مي كند.
وي اظهار كرد: تقويت اين بخش از مطالبات نظام آموزشي و مسوولان ارشد كشور است به گونه اي كه بايد براي همه دانش آموزان يك مدرسه مسئوليت واحدي تعريف شود.
روستايي با اشاره به غرس يك ميليون اصله نهال در كشور توسط تشكل هاي دانش آموزي گفت: مدل كار سازمان دانش آموزي ميداني است و در اين راستا امسال با همكاري سازمان محيط زيست كشور گام هاي خوبي در زمينه مشاركت هاي اجتماعي و زيست محيطي برداشته شد.
مديركل آموزش و پرورش آذربايجان غربي نيز در اين آيين اظهار كرد: سازمان دانش آموزي بايد از تمامي توان موجود در راستاي پوشش اهداف تربيتي و آموزشي استفاده كند.
فريدون سيدمصطفوي بيان كرد: مسئوليت دادن به دانش آموزان بايد به صورت جدي از سوي سازمان دنبال شود تا آنها بيشتر به مسايل اجتماعي اشراف داشته باشند چرا كه هجمه اي كه اكنون عليه دانش آموزان وجود دارد، مي طلبد كه هم افزايي و مشاركت جويي در اين نهاد افزايش يابد.
وي با بيان اينكه نوع و ماهيت فعاليت هاي سازمان دانش آموزي بايد پرورشي و تربيتي باشد، گفت: افزايش وحدت ملي و افزايش تعامل بين اديان مختلف در استان و به ويژه در بين دانش آموزان از طريق سازمان دانش آموزي از مهم ترين مسئوليت ها و دغدغه هاي اين نهاد است.
سيدمصطفوي با اشاره به ترويج معنويت ديني و تربيت نسل انقلابي و مومن در نهاد آموزش و پرورش اظهار كرد: پوشش دانش آموزان بازمانده از تحصيل، نظارت و بازرسي از بوفه هاي مدارس، ترميم فقر حركتي دانش آموزان از طريق برگزاري اردوهاي مختلف، افزايش سرانه مطالعه در بين دانش آموزان و كنترل مصرف انرژي از ساير برنامه ها و ماموريت هاي پيش روي سازمان دانش آموزي است.
وي ادامه داد: آموزش و پرورش در طول عمر انقلاب اسلامي توانسته نيروهاي ارزشي و ولايتمداري را تربيت و تقديم جامعه اسلامي كند كه وجود بيش از 900 شهيد فرهنگي و دانش آموز شهيد ر استان گواهي بر اين سخن است.
مدير كل آموزش و پرورش آذربايجان غربي همچنين گفت: هم اكنون 37 هزار فرهنگي مشغول تعليم و تربيت دانش آموزان استان هستند كه اين امر با همكاري سازمان دانش آموزي سرعت بيشتري به خود مي گيرد.
به گزارش ايرنا، در اين آيين حسين عباس زاده به عنوان رئيس جديد سازمان دانش آموزي استان معرفي شد.
آذربايجان غربي داراي 5700 مدرسه با حدود 570 هزار دانش آموز است.ك3
7125/1905