۲ آذر ۱۳۹۴،‏ ۲۱:۱۹
کد خبر: 81851056
۰ نفر
پيشرفت 65 درصدي ساخت مخزن 5 هزار متر مكعبي قيام دشت

شهرري ـ ايرنا ـ مدير امور آب و فاضلاب شرق شهرستان ري گفت: ساخت مخزن 5 هزار متر مكعبي قيام دشت هم اكنون با بيش از 65 درصد پيشرفت فيزيكي در مراحل پاياني ساخت قرار دارد.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي اداره آب و فاضلاب منطقه 6 (شهرري) مسلم سلطانيان با بيان اينكه عمليات اجرايي مخزن قيام دشت از خردادماه سال 93با پيش بيني هزينه اي بالغ بر 18 ميليارد ريال از محل بودجه عمراني شركت آغاز شده است، ساخت اين مخزن را امري ضروري براي شبكه تامين و توزيع قيام دانست.
وي افزود: با اتمام اين طرح بخش عمده اي از مشكلات موجود در بخش تامين و انتقال آب شهر قيام دشت به ويژه در فصل گرم سال و زمانهاي اوج مصرف برطرف خواهد شد و شهروندان و مشتركان اين شهر ديگر شاهد كم آبي و يا افت فشار نخواهند بود.
سلطانيان با اشاره به حمايت هاي همه جانبه اصغر كرمي مدير عامل شركت و تلاش مجموعه شركت آب و فاضلاب منطقه6-شهر ري جهت پايان بخشيدن به عمليات ساخت و آغاز بهره برداري از اين مخزن اظهار داشت: تاكنون براي ساخت اين مخزن مبلغ 10 ميليارد ريال هزينه شده است و براي اتمام آن نيز مبلغ هشت ميليارد ريال مورد نياز است.
وي ادامه داد: در صورت تامين اعتبارات لازم مراحل ساخت اين مخزن تا پايان سال جاري به پايان خواهد رسيد و مردم فهيم و قدرشناس شهر قيام دشت در جنوبي ترين مناطق تهران شاهد بهره برداري از اين طرح ملي خواهند بود.
قيام دشت، شهركي از توابع بخش مركزي شهرستان ري در استان تهران است كه در بخش خاوران قرار دارد.
اين شهرك در 15 كيلومتري جاده خاوران واقع شده و جزء ناحيه 7 منطقه 15 شهرداري تهران است و براساس سرشماري مركز آمار ايران در سال 1391، جمعيت آن 100 هزار نفر در قالب 20 هزار و 700 خانوار است.ك/1
6139