رضایتمندی 90 درصدی مراجعان به مراكز درمانی چهارمحال و بختیاری

شهركرد- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: اعلام رضایت 90 درصدی مراجعان به مراكز درمانی موفقیت بزرگ نظام سلامت و حاصل تلاش شبانه روزی پرسنل دانشگاه علوم پزشكی استان است.

به گزارش ایرنا، اكبر سلیمانی عصر دوشنبه در نشست رییس دانشگاه علوم پزشكی استان با معاونان این دانشگاه با اشاره به عملكرد مراكز بهداشتی و درمانی این استان در سال جاری افزود: از 15 اردیبهشت 93 در یك بازه زمانی یكساله 166 هزار و 495 بیمار به مراكز بیمارستانی استان مراجعه كرده اند.
وی، تعداد تخت های بیمارستانی سال گذشته این استان را یك هزار و 217 تخت اعلام كرد و گفت: ضریب اشغال این تخت ها 85 درصد بوده و این در حالی است كه در سال 94، 30 هزار مراجعه بیشتر از سال 93 به مراكز درمانی انجام گرفته است.
سلیمانی از رشد 15 الی 20 درصدی خدمات سرپایی در بیمارستان های استان خبرداد و افزود: در این میان اعمال جراحی نسبت به سال 93، 10 درصد افزایش داشته است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی استان با اشاره به افزایش حجم خدمات ارائه شده از سوی این دانشگاه، تصریح كرد: این در حالی است كه تعداد تخت های بیمارستانی و نیروهای پرستاری ثابت بوده كه این موضوع نیازمند توجه ویژه مسوولان امر است.
سلیمانی خاطرنشان كرد: 53 درصد از اعتبارات نظام تحول سلامت صرف كاهش میزان پرداختی مراجعان شده است.
ارائه گزارش عملكرد دانشگاه در سال جاری و تشریح فعالیت های عمرانی و سیاست های جدید نظام سلامت در راستای ارتقاء خدمات بهداشتی و درمانی از دیگر برنامه های این نشست بود.
7363/ 6014/