دو خبر از شهرستان آستانه اشرفيه در شرق گيلان

رشت - ايرنا - يك دوره مسابقات تنيس روي ميز ويژه نونهالان در آستانه اشرفيه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، اين دوره از مسابقات روز دوشنبه در محل سالن اختصاصي تنيس روي ميز آستانه اشرفيه برگزار شد.
رئيس هيات تنيس روي ميز اداره ورزش و جوانان آستانه اشرفيه در آيين اختتاميه اين دوره از مسابقات به خبرنگار ايرنا گفت: در اين دوره از مسابقات تعداد 16 نفر از نونهالان شهرستانهاي آستانه اشرفيه و لاهيجان با هم به رقابت پرداختند.
فرزاد نيك پور اظهار داشت: نونهالان شركت كننده در اين مسابقات بصورت انفرادي باهم به رقابت پرداختند.
وي با بيان اينكه چهار داور قضاوت اين دوره از مسابقات را برعهده داشتند افزود: در پايان اين مسابقات نيز آقا بزرگي از لاهيجان و حسين سرافراز از آستانه اشرفيه به مقامهاي اول و دوم دست يافتند.
وي با اشاره به اينكه اليا نيك و حسام شعباني از آستانه اشرفيه نيز مقامهاي سوم و چهارم اين مسابقات را به خود اختصاص داده اند يادآور شد: اين مسابقات با هدف توسعه ورزش تنيس روي ميز برگزار شده است.
نيك پور همچنين با بيان اينكه هيات تنيس روي ميز شهرستان آستانه اشرفيه از سال 91 فعاليت دوباره خود را آغاز كرده است افزود: هم اكنون بيش از 30 ورزشكار در زمينه ورزش تنيس روي ميز اين شهرستان فعاليت دارند.

***
فرماندار آستانه اشرفيه از برگزاري پنجمين اجتماع بزرگ اربعين حسيني مردم اين شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ايرنا، حسين اسماعيليان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: برگزاري اين اجتماع بزرگ با توجه به ظرفيتهاي بالاي مذهبي آستانه اشرفيه انجام مي شود.
وي در ادامه با اشاره به اينكه اين آيين طي سالهاي گذشته نيز با حضور پرشور مردم برگزار شده است تصريح كرد: به منظور برگزاري هرچه باشكوهتر اين اجتماع مذهبي نيز جلسات هماهنگي با حضور اعضاء ستاد اربعين حسيني ، مسئولين ادارات و نهادها ، هياتهاي مذهبي در اين شهرستان انجام شده است.
رئيس هيات امناء حرم مطهر اقا سلطان سيد جلال الدين اشرف (ع) نيز در گفت و گو با خبرنگار ايرنا آستانه اشرفيه را يكي از قطبهاي مذهبي گيلان عنوان كرد و اظهار داشت: برگزاري اجتماع اربعين حسيني بصورت چهار سال متوالي در آستانه اشرفيه موجب شده تا اين شهر مذهبي به يك الگو براي ديگر مناطق گيلان تبديل شود.
حسين داداشي با اشاره به ظرفيتهاي معنوي شهر مذهبي آستانه اشرفيه يادآور شد: وجود بارگاه سلطان سيد جلال الدين اشرف (ع) در آستانه اشرفيه موجب شده تا اجتماع بزرگ اربعين حسيني در اين شهر همه ساله با شكوه و جلوه خاصي برگزار شود.
وي گفت: به اين منظور امسال نيز تلاش مي شود تا با بهره گيري از ظرفيتهاي هياتهاي مذهبي شهرستان اين اجتماع مذهبي هرچه باشكوهتر برگزار شود.
/6070/7287