مدیران البرز در بازدیدهای سرزده اعضا شورای فنی ارزیابی می شوند

كرج - ایرنا - استاندار البرز گفت كه مدیران این استان در بازدیدهای سرزده اعضا شورای فنی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

به گزارش ایرنا، سید حمید طهائی روز دوشنبه به منظور بازدید میدانی از پروژه های عمرانی شهرستان اشتهارد، به همراه جمعی از مدیران با سفربه این شهرستان یك روز كاری را در این شهرستان گذراند و طی آن از روند كیفی پروژه ها آشنایی یافت.
طهائی گفت: در بازدیدهای كه به زودی سرزده انجام خواهد شد، كیفیت كار مدیران در اجرا، به ارزیابی گذاشته می شود.
پنجمین جلسه شورای فنی استان البرز نیز از نخستین دقایق روز دوشنبه با سفر سیدحمید طهائی استاندارالبرز به شهرستان اشتهارد و با همراهی فرماندار اشتهارد، معاون هماهنگی امورعمرانی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیركل دفتر فنی و جمعی از اعضای این شورا آغاز شد و در آن با حضور مستقیم مسئولان بر سر پروژه های تصفیه خانه شهرك صنعتی اشتهارد، طرح توسعه بیمارستان این شهرستان، روند تكمیل طرح مصلی اشتهارد، مجموعه ورزشی 1200 ظرفیتی بانوان انجام و از منظر كیفیت و ساخت فنی، طرح های در دست اجرا، مورد بررسی قرار گرفت.
این بازدید با برگزاری جلسه رسمی پنجمین شورای فنی استان در سالن شهدای اشتهارد و با محوریت گزارش فعالیت كمیته های آموزش – پیمان و كنترل كیفی ساختمانی، بررسی مصوبات شورای فنی پیشین و تصویب و لغو ادامه طرح های مورد بازدید شهرستان ادامه پیدا كرد.
در این نشست برخی از طرح ها به جهت عدم رعایت اصول فنی در ساخت از ادامه كار متوقف شد و چند پروژه نیز با قرار فرصت جبران و نظارت های شورای فنی در جریان بازنگری قرار گرفت.
استاندار البرز در این جلسه با تأكید بر لزوم اجرای طرح های كیفی در استان، گفت: شورای فنی استان در بازدیدهای مستمر، ایرادات و نواقص طرح های عمرانی را بررسی و اشكالات آن را گوشزد می كند.
وی افزود: این روند خود آزمونی برای مدیران است چرا كه در این بازدیدها عملكرد آنها ارزیابی می شود.
نظارت نظام مهندسی بر پروژه های بخش خصوصی و دولتی، اجرای طرح آزمایش مكانیك خاك، توسعه آموزش ها به جای همایش ها، حضور پیمانكاران طرح های جلسات شورای فنی، تدوین برنامه ایمنی كار در استان، اختصاص فرصت یك ماهه جهت اعزام پیمانكاران و مجریان طرح ها به منظور آغاز فرایند آموزش، تهیه و تدوین طرح آموزش فنی استان از مصوبات این شورا به شمار می رود.
در سفر یك روزه استاندار البرز به شهرستان اشتهارد، شورای اداری این شهرستان نیز با حضور جمعی از مدیران این شهرستان برگزار و تا عصر دوشنبه ادامه پیدا كرد.

** استاندار: ساختمان سازی بدون مدرك در استان نداشته باشیم
سیدحمیدطهائی در پنجمین جلسه شورای فنی استان كه در سالن شهدای اشتهارد، برگزار شد گفت: نظام مهندسی به عنوان یكی از متولیان امر در شورای فنی، باید نظارت بر پروژه های بخش خصوصی و دولتی را بر عهده داشته باشد تا در طرح ها شاهد كم كاری ها نباشیم.
وی تصریح كرد: نظام مهندسی چشم و گوش شورای فنی و دستگاه های اجرایی، وكیل و امین مردم و مسئولان است.
استاندار البرز تاكید كرد: در بحث آموزش نیز اداره كل فنی و حرفه ای و كلیه دست اندركاران آموزش های لازم را دیده باشند و به دور از جنبه های تشریفاتی و همایش های بدون خروجی، كلاس های توجیهی و حرفه ای و كارآمد برگزار شود.
طهائی با تاكید بر اینكه در سطح استان افراد آموزش دیده از معمار تا ناظر بكار گرفته شوند، اظهار داشت: آموزش به عنوان اصل و محور كار مدیریتی مورد توجه باشد، چرا كه بحث امنیت در سازه های ساختمانی كه با جان مردم در ارتباط است، تعارف بردار نیست.
وی تاكید كرد: به زودی بخشی از پروژه ها در شورای فنی به صورت سرزده مورد بازدید قرار می گیرد و در هر بازدید نیز پیمانكار و ناظر باید حضور داشته و پاسخگوی اقدامات خود باشند.
1535