گروهي از تجار و فعالان اقتصادي ايتاليايي از منطقه آزاد ارس ديدن كردند

تبريز- ايرنا- گروهي متشكل از نمايندگان بانك هاي ايتاليايي، صنايع سنگين، پتروشيمي، نفت، دكوراسيون، معماري، پزشكي لوازم جراحي از منطقه آزاد ارس ديدن كردند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد تجاري و صنعتي ارس، اين گروه ضمن بازديد از صنايع ارس در نشست مشترك با مديرعامل سازمان با فعاليت هاي اين منطقه آشنا شدند.
رئيس هيات مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در جمع تجار و فعالان اقتصادي ايتاليا مزيت هاي اقتصادي و رقابتي و فرصت هاي سرمايه گذاري ارس را تشريح كرد.
محسن خادم عرب باغي با بيان اينكه ارس در موقعيت ويژه اي براي رونق تجارت بين المللي قرار دارد، گفت: ايتاليا در طراحي و معماري شهري پيشرو بوده و زمينه حضور در ايران و ارس فراهم است.
وي اضافه كرد: يكي از نيازها و موارد وارداتي ايران تجهزات پزشكي است و سرمايه گذاران ايتاليايي مي توانند در همه عرصه هاي اقتصادي و در اين زمينه در ارس سرمايه گذاري كنند.
وي در اين نشست توليد كالا با مواد اوليه ايراني در ايران را پيشنهاد داد و گفت: با توجه به اينكه برخي صنايع و محصولات ايتاليايي از مواد اوليه ايراني براي توليد استفاده مي كنند، ارس با موقعيت ويژه و مزيت ها و مشوق هاي سرمايه گذاري بهترين فرصت براي توليد صد درصدي و يا تكميل چرخه توليد كالاي ايتاليايي است.
وي با اشاه به سرمايه گذاري هاي صورت گرفته در حوزه هاي گردشگري و صنعت در ارس ، گفت: از سرمايه گذاري هاي صادرات محور در حوزه صنعت حمايت مي كنيم.
3071/518