۲ آذر ۱۳۹۴،‏ ۲۰:۳۰
کد خبر: 81851005
۰ نفر
شمار شهداي فلسطيني انتفاضه قدس به 97 تن رسيد

تهران – ايرنا – شمار شهداي فلسطيني در پنجاه و چهارمين روز انتفاضه قدس، با شهادت سه فلسطيني كه دو نفر از آنها كودك هستند، در روز دوشنبه، به 97 تن رسيد.

به گزارش پايگاه خبري فلسطين اليوم، وزارت بهداشت فلسطين در بيانيه اي اعلام كرد: نظاميان صهيونيست به دو كودك فلسطيني در خيابان يافا واقع در بيت المقدس اشغالي شليك كردند كه يكي از آنها به شهادت رسيد و ديگري به شدت زخمي شد.
در اين بيانيه آمده است: نظاميان صهيونيست به دو نوجوان فلسطيني در جنوب نابلس شليك كردند كه در نتيجه آن پسري به نام علاء خليل صباح حشاش 16 ساله به شهادت رسيد و يك دختر فلسطيني به شدت زخمي شد.
همچنين جمال احمد طه شهروند فلسطيني ساكن غرب شهر رام الله واقع در كرانه باختري توسط نظاميان صهيونيست به قتل رسيد.
در همين راستا منابع رژيم صهيونيستي اعلام كردند كه عمليات شهادت طلبانه ي يك شهروند فلسطيني در يكي از بازارهاي بيت المقدس اشغالي، منجر به زخمي شدن 4 شهرك نشين صهيونيست شد.
با شهادت دو كودك و يك جوان فلسطيني، شمار شهداي انتفاضه فلسطيني كه از اول اكتبر (9مهر) شروع شده است، به 97 نفر رسيد كه 21 نفر از آنها كودك و 4 نفر زن هستند.
سرزمين هاي اشغالي از ابتداي ماه اكتبر (9 مهر) صحنه اعتراض هاي گسترده فلسطيني ها به سياست هاي تجاوزگرانه رژيم صهيونيستي در قبال مسجدالاقصي و بيت المقدس اشغالي بوده كه اين دور تازه قيام فلسطيني ها عليه رژيم صهيونيستي به انتفاضه سوم يا انتفاضه قدس معروف شده است.
رژيم صهيونيستي با ادامه سياست هاي تجاوزگرانه خود ،سعي در تحريف هويت اسلامي مسجد الاقصي و اجراي طرح تقسيم زماني و مكاني آن دارد .
شبك **خاورم**9364**1486** 1917