امحا يك هزار و 700 تن سيب زميني در فارس مصداق بارز اسراف است

شيراز- ايرنا- عضو شوراي شهر شيراز گفت: امحا و دفن يك هزار و 700 تن سيب زميني در فارس با هدف تنظيم بازار، مصداق بارز اسراف و تبذير است.

به گزارش ايرنا، رضا محمديان، عصر دوشنبه در يكصد و بيست و هفتمين جلسه اين شورا افزود: در صورتي كه اين اتفاق واقعا رخ داده باشد، مسئولان و نهادهاي نظارتي بايد با عوامل و خاطيان برخورد كنند.
وي ادامه داد: آيا بهتر نبود به جاي دفن اين سيب زميني ها كه با صرف هزينه و آب بسيار به عمل آمده بود، از آنها براي پذيرايي از زائران اربعين استفاده و يا در بين افراد مستمند توزيع مي شد.
محمديان در بخش ديگري از مطالب خود خواستار توجه بيشتر دولت به بحث احياي درياچه هاي مهارلو و پريشان و اختصاص بودجه بيشتر به اين دو درياچه شد.
مديركل تعاون روستايي استان فارس اوايل آبان ماه 94، خبر دفن يك هزار و723 تن سيب زميني را در اين استان در اختيار برخي از رسانه ها قرار داده بود.
به گفته احد بهجت حقيقي، اداره كل تعاون روستايي فارس، تابستان امسال يك هزار و 723 تن سيب زميني از كشاورزان شهرستان هاي فسا و داراب به قيمت تضميني هر كيلو 360 تومان خريداري كرد .
وي گفت: با توجه به اينكه امكان نگهداري اين سيب زميني ها بيشتر از يك ماه نبود و فاسد شده بود بدون اينكه استفاده اي از آنها شود ناگزير شديم آنها را در حوالي داراب در زير خاك دفن كنيم.
به گفته بهجت حقيقي، بابت خريد اين ميزان سيب زميني از كشاورزان، شش ميليارد و 200 ميليون ريال پرداخت شده است.
بتازگي نيز مديركل تعاون روستايي فارس در يك گفت و گوي راديويي اعلام كرد، براي ايجاد تعادل در بازار ناگزير به نگهداري بيش از زمان مقرر شديم كه متاسفانه اين ميزان سيب زميني فاسد شد. ك/2
6122 /6118/ 5054