هند و اتحاديه اروپا مذاكرات امضاي قرارداد تجارت آزاد را از سر مي گيرند

دهلي نو- ايرنا- وزير بازرگاني و صنعت هند گفت كه هند و اتحاديه اروپا مذاكره بر سر امضاي قرارداد تجارت آزاد را بعد از يك وقفه تقريبا 30 ماهه بزودي از سر مي گيرند.

به گزارش ايرنا- 'نيرمالا سيتارامان' روز دوشنبه درگفت وگويي در دهلي نو افزود:بزودي مذاكره كنندگان اصلي گفت وگوهاي خود را در خصوص تجارت آزاد آغاز مي كنند.
قرار بود هند و اتحاديه اروپا مذاكرات خود را درخصوص امضاي توافقنامه تجارت آزاد در ماه اوت (مرداد ) آغاز كنند ولي اين نشست به دليل اعتراض هند به ممنوعيت فروش 700 قلم داروي ساخت هند در اتحاديه اروپا به تعويق افتاد.
توافقنامه تجارت آزاد هند و اروپا، كه به طور رسمي با عنوان قرارداد تجارت و سرمايه گذاري دو جانبه شناخته مي شود، بدنبال كاهش تعرفه كالاها و آزادسازي خدمات و شرايط سرمايه گذاري است.
هند و اتحاديه اروپا از سال 2007 تاكنون 14 دور از اين گفت و گوها را برگزار كرده اند و به رغم اين،هنوز هم شك و ترديد هاي زيادي در مورد امكان انعقاد قرارداد تجارت آزاد بين هند و اتحاديه اروپا وجود دارد.
اگرچه هند و اروپا در تلاش براي حل اختلافات خود بر سر قرارداد تجارت آزاد هستند تا ارزش مبادلات تجاري في مابين را افزايش دهند اما همچنان موانع زيادي بر سر اين راه قرار دارد.
سران هند و اتحاديه اروپا پيش از اين پايان سال 2012 را ضرب الاجل انعقاد اين قرارداد تعيين كرده بودند.
شبك ***آساق*1600 **1917