۲ آذر ۱۳۹۴،‏ ۲۰:۲۴
کد خبر: 81850996
۰ نفر
10سال زندان برای عكاس مخالف حكومت بحرین

تهران – ایرنا - دادگاه بحرین روز دوشنبه یك عكاس مخالف هیات حاكمه این كشور را پس از تحمل شكنجه های گوناگون به 10 سال زندان محكوم كرد.

به گزارش پایگاه خبری «ساحه المنامه» بحرین، دولت بحرین پیش تر نیز سید احمد موسوی را به برهم زدن امنیت و شورش این كشور، متهم كرده بود.
مقام های امنتی بحرین برای اعتراف گرفتن از موسوی در باره اتهاماتی كه به وی وارد شده بود، او را در معرض انواع شكنجه ها از جمله شوك الكتریكی قرار داده و چهار بار از درهای اتاق بازجویی برهنه، آویزان كردند.
بسیاری از سازمان ها و نهادهای حقوق بشری بحرین و جهان از رژیم آل خلیفه حاكم بر بحرین خواستند تا احمد موسوی را آزاد كند.
كمیته بین المللی حمایت از روزنامه نگاران بازداشت موسوی به همراه برادرش را در سال 2014 به شدت محكوم كردند.
انجمن حقوق بشر بحرین نیز در باره وضعیت جسمانی موسوی كه بر اثر شكنجه های شدید مقام های امنیتی این كشور در هنگام بازجویی، به شدت ابراز نگرانی كرده است.
احمد موسوی در بازداشتگاه مجبور شده بود چهار روز سرپا بایستد و در جلسات بازجویی و در دادستانی كل نیز به وكیل مدافع وی اجازه همراهی با او را نداده اند.
انجمن های بین المللی و حقوقی مدافع آزادی عقیده و بیان ، آزادی مطبوعات و رسانه ها، خواستار دخالت سریع برای تحت فشار قرار دادن مقام های بحرین برای آزادی موسوی و تحقیق و بررسی پیرامون هتاكی هایی شدند كه درحق این تصویربردار مخالف حكومت این كشور صورت گرفته است.
شبك **خاورم***9363**1486** 1917