59 روستاي مستعد گردشگري در آذربايجان غربي شناسايي شده است

اروميه- ايرنا- مديركل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري آذربايجان غربي گفت: 59 روستا در اين استان مستعد براي گردشگري شناسايي شده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، مهدي قهرماني روز دوشنبه در نشست مشورتي با دهياران بخش مركزي و كوهسار شهرستان سلماس افزود: تا كنون در 28 مورد از اين روستا اقداماتي براي ايجاد مراكز ارائه خدمات گردشگري صورت گرفته است.
وي در ادامه با اشاره به افزايش اعتبار واگذاري به دهياري ها در سطح استان آذربايجان غربي اظهار كرد: در اين زمينه بيشترين مبلغ به شهرستان سلماس اختصاص داده شده است كه اميدواريم اين اعتبارات براي توسعه روستاهاي شهرستان و رفع مشكلات مردم موثر باشد.
وي همچنين گفت: دولت تدبير و اميد براي كاستن از بيكاري تاكيد و برنامه ويژه اي دارد و بر همين اساس مردم مي توانند با تشكيل تعاوني هاي اشتغالزا تا هشت برابر آورده خود از وام بدون بهره استفاده كنند.
فرماندار شهرستان سلماس نيز در اين جلسه گفت: دهياران نقش اساسي در رشد و پيشرفت روستاها برعهده دارند و بايد زمينه مشاركت روستاييان در طرح ها و امور روستاها را فراهم كنند.
مسعودحاجي عليلو افزود: توجه به بهداشت روستاها از وظايف اصلي دهياران است چرا كه اكثر مشكلات جسمي انسان ها از آلودگي محيطي نشات مي گيرد.
وي بالا بردن فرهنگ عمومي مردم به ويژه پيگيري امور روستايي را از وظايف دهياران اعلام و بيان كرد: دهياران در كنار ساير فعاليت هاي خود بايد در خصوص رفع مسايل و مشكلات روستاها با كمك مردم و مسئولان تلاش كنند.
فرماندار شهرستان سلماس با اشاره به خدمات ارزشمند دولت تدبير و اميد در شهرها و روستاها، علت اجرا نشدن به موقع برخي طرح ها را كمبود اعتبارات اعلام كرد و افزود: به محض تخصيص اعتبار لازم، اجراي طرح هاي نيمه تمام شهرستان به خصوص در مناطق روستايي آغاز مي شود.
وي گفت: مهمترين معضل براي مردم بخش كوهسار شهرستان سلماس و مهاجرت آنها به جاهاي ديگر نبود امكانات رفاهي و زيرساخت هاي اساسي و به خصوص بيكاري و ناكافي بودن درآمد اهالي است.
شهرستان 200 هزار نفري سلماس با دو بخش مركزي و كوهسار در شمال آذربايجان غربي قرار دارد.ك3
7127/1905