فرمانده ناجا: زائران حسینی در شهرهای مبدا روادید دریافت كنند

ایلام - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی از هموطنانی كه قصد عزیمت به عراق به منظور شركت در آئین اربعین حسینی(ع) دارند خواست كه در شهرهای مبدا روادید این كشور را دریافت كنند.

سردار حسین اشتری روز دوشنبه در جریان بازدید از مرز مهران و بررسی نحوه خدمات رسانی نیروهای انتظامی و مرزبانی به زائران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: در پایانه های مرزی روادید صادر نمی شود بنابراین زائران قبل از مراجعه به مرز باید روادید ورود به كشور عراق را دریافت كنند.
وی بیان كرد: زائران باید روادید را از مراكزی كه از طریق سازمان حج و زیارت، وزارت امور خارجه و كنسولگری های كشور عراق در شهرهای اهواز، تهران، مشهد و كرمانشاه و دفاتر كنسولی موقت در 11 شهر دیگر كشورمان تهیه و از مراجعه به محل های دیگر خودداری كنند.
سردار اشتری افزود: بهای دریافت روادید به كشور عراق ثابت است و محل یا مراكزی كه بهائی كمتر یا بیشتر از قیمت رسمی را اعلام می كنند، معتبر نیستند.
فرمانده ناجا همچنین بر لزوم رعایت قانون تاكید كرد و افزود: زائران در مراجعه به مرز باید گذرنامه معتبر و مدارك هویتی لازم را به همراه داشته باشند.
بیش از یك میلیون و 500 هزار زائر حسینی سال گذشته از طریق مرز بین المللی مهران برای شركت در آئین اربعین حسینی به عراق سفر كردند كه بر اساس پیش بینی ها این تعداد امسال افزایش می یابد.
تلاش هایی از سال گذشته تاكنون برای توسعه امكانات زیرساختی شهرستان مهران بویژه در حوزه راه، مخابرات، پایانه مرزی و ایجاد امكانات رفاهی و خدماتی آغاز شده كه بخش هایی از آنها پیش از ایام اربعین امسال به بهره برداری می رسد.
شهرستان مهران با 27 هزار نفر جمعیت در 85 كیلومتری جنوب ایلام واقع شده و 220 كیلومتر با عراق مرز مشترك دارد و مرز بین المللی مهران از مهمترین معبرهای كشورمان برای تردد زوار و صادرات كالا به عراق است.
6034/1772/3032