استاندار تهران: بسيج متعلق به همه مردم و نظام است

تهران - ايرنا - استاندار تهران با تاكيد بر اينكه بسيج متعلق به همه مردم و نظام است گفت: ‌بسيج را نمي توان اختصاص به يك گروه و جناحي خاص دانست.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا از پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، سيدحسين هاشمي در نشست با كارمندان عضو بسيج استانداري تهران ضمن تبريك و گراميداشت فرا رسيدن هفته بسيج افزود: بسيج يادگاري از امام خميني(ره) است كه وقتي در آن زمان مطرح شد، كسي گمان نمي كرد اين شجره طيبه تا امروز چنين بال و پري بگيرد.
استاندار تهران ادامه داد: ‌امروز بسيج در بخش هاي مختلف علمي، ورزشي، فرهنگي، رزمي و ساير بخش ها حضور فعال و جدي دارد كه براي نظام قوت قلب است.
هاشمي با بيان اينكه امسال سال انتخابات مجلس خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي است اظهار كرد: ‌يكي از خواسته هاي اصلي رهبر معظم انقلاب حضور حداكثري مردم در پاي صندوق هاي راي است .
وي ادامه داد: ‌وظيفه ذاتي استانداري است كه بيطرفانه از نظر شرعي و قانوني فضا را براي حضور افراد درون نظام در انتخابات فراهم كند.
هاشمي گفت:‌ بسيج يكي از بازوان ايجاد شرايط مناسب براي برگزاري انتخابات پيش رو است زيرا بسيج متصل به خانواده ها است.
وي با اشاره به اينكه هركس براساس ذهن و فكر خود به كانديداي مورد نظرش راي مي دهد افزود: ‌اينكه از جايگاه استانداري، بسيج و يا فرمانداري از گروه يا تشكل خاصي در انتخابات جانبداري كنيم از نظر شرعي و قانوني اشكال دارد.
استاندار تهران با بيان اينكه تشويق براي حضور حداكثري و پرشكوه پاي صندوق هاي راي وظيفه ذاتي ما است گفت: ‌بسيج تجربه هاي خوبي پشت سر گذاشته و بايد پشت سر مقام معظم رهبري و خط و مشي ايشان حركت كند.
وي با تاكيد براينكه مبادا حركتي كنيم كه خلاف حركت نظام، مقام معظم رهبري و قانون باشد، گفت: ‌اگر در حركت خود حق الناس را به هر طريقي خدشه دار كنيم در آخرت گرفتار هستيم و پاسخگويي غير ممكن است.
استاندار تهران گفت: ‌حق نداريم براي مردم تعيين تكليف كنيم كه به چه كسي راي دهند، خود مردم تصميم گيرنده هستند.
وي افزود: ‌آنچه براي مجموعه استانداري اهميت دارد صيانت و حفاظت از آراي مردم است.
هاشمي با مطلوب دانستن برگزاري انتخابات به شكل الكترونيك تصريح كرد: ‌اگر بتوانيم انتخابات الكترونيك را در 9 كلانشهر كشور عملي كنيم بخش زيادي از هزينه ها و حرف و حديث هاي بعد از انتخابات كاهش مي يابد.
تهرام/7243/ 1625 /1596