باندهك اطلاعات وفروش محصولات مبتذل در فارس منهدم شد

شيراز- ايرنا- روابط عمومي و تبليغات سپاه فجر استان فارس اعلام كرد:مركز بررسي جرايم سازمان يافته سايبري سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس، يك باند هك اطلاعات شخصي، كلاه برداري بانكي و فروش محصولات مبتذل و مستهجن فرهنگي از طريق فضاي مجازي را كشف و منهدم كرد.

به گزارش دريافتي ايرنا به نقل از روابط عمومي و تبليغات سپاه فجر استان فارس، مركز بررسي جرايم سازمان يافته سايبري سپاه پس از پنج ماه عمليات پيچيده فني-اطلاعاتي، موفق به انهدام و دستگيري اعضاي يك باند انتشار و فروش فيلم ها و سريال هاي مبتذل و مستهجن در فضاي مجازي شد.
اين گزارش حاكي است:اين باند با هدف از بين رفتن عفت عمومي‌ و اجتماعي، شهوت راني در جامعه، خصوصا در بين جوانان و نوجوانان و ايجاد انحرافات اخلاقي در خانواده ها از طريق فروش فيلم، مجله و داستان هاي مستهجن در فضاي مجازي و نيز فروش فيلم ها وسريال هاي خارجي با زيرنويس فارسي، اقدام مي كردند كه با اقدامات فني كارشناسان سايبري مركز بررسي جرايم سازمان يافته سايبري سازمان اظلاعات سپاه فجر استان فارس، چندين هزار فيلم و سريال از اين باند كشف شد.
باند مذكور از طريق هك و نفوذ به سايت هاي يك سازمان دولتي در كشور و يك مركز آموزشي عالي، با دسترسي به اطلاعات، نسبت به سرقت اطلاعات و مدارك شناسايي افراد اقدام و در جهت انجام اقدامات مجرمانه خود در فضاي مجازي از اين مدارك استفاده مي كردند.
اعضاي اين باند بوسيله اطلاعات و مدارك شناسايي شخصي سرقت شده، اقدام به افتتاح حساب هاي كاربري در درگاه هاي پرداخت مجازي كرده ودر چند مرحله پولشويي، مبالغ بدست آمده به حساب اعضاء اين باند واريز مي شد.
با توجه به قوانين كشور، در جهت سالم سازي محتوا در فضاي مجازي، اين باند از طريق فروش فيلتر شكن (vpn)به كاربران اينترنت، دسترسي افراد را كه اكثر آن ها جوانان و نوجوانان بوده اند به محتواي خصوصا غير اخلاقي در فضاي مجازي باز مي كردند.

*** برخورد قاطع با آسيب زنندگان به بنيان اخلاقي خانواده هاي ايراني
بر اين اساس سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس اطلاعيه شماره يك را در پي انهدام باند فروش محصولات مبتذل فرهنگي را منتشر كرد كه در اين اطلاعيه آمده است: سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس براساس قانون و وظيفه با جديت با آسيب زنندگان به بنيان اخلاقي خانواده هاي ايراني برخورد مي كند.
مركز بررسي جرائم سازمان يافته سايبري سازمان اطلاعات سپاه فجـر استان فارس در راستاي حفظ ارزش هاي انقلاب اسلامي، دفاع از مرزهاي اخلاقي و صيانت از كيان و حريم خانـواده ايراني، بر كليه فعاليت هاي مجرمانه كاربران فضاي مجازي اعم از وب گاه ها، شبكه هاي اجتماعي مبتني بر وب ، نرم افزارها و شبكه هاي مبتني بر تلفن همراه اشرافيت كامل داشته و اين فعاليت ها را مورد رصد و بررسي قرار مي دهد.
برخي افراد سود جو با حمايت سازمان هاي اطلاعاتي وابسته به ايادي استكبار در راستاي شبيخون فرهنگي و استحاله نظام، متزلزل كردن عقايد جوانان و سست كردن بنيان خانواده اقدام به انتشار محتويات مجرمانه اعم از محتوا عليه عفت و اخلاق عمومـي ، محتويات عليه مقدسات، محتوا عليه مقامات و نهاد هاي دولتي و عمومي، محتوا عليه امنيت و آسايش عمومي ، محتوايي كه تحريك ، ترغيب يا دعوت به ارتكاب جرم مي كند، مي كند.
لذا از تمام خانوادها و شهروندان محترم و فهيم خواهشمند است بر فعاليت هاي فرزندان خود در فضاي مجازي نظارت بيشتري داشته تا عزيزان و فرزندانشان در دام اهداف شوم دشمنان قسم خورده ايران اسلامي گرفتار نگردند.
به منتشر كنندگان محتويات مجرمانه در فضاي مجازي اخطار داده مي شود كه در صورت فعاليت هاي مجرمانه اين امر، به منزله فعاليت هاي عامدانه تلقي شده و برابر ماده 21 قانون جرائم رايانه اي جمهوري اسلامي ايران با آن ها برخورد قاطع خواهد شد.
مركز بررسي جرائم سازمان يافته سايبري سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس اعلام مي نمايد براساس قانون و وظيفه و بنا به تعهد و تكليفي كه در حفاظت از ارزش ها، اخلاق جامعه و تحكيم بنيان خانواده دارد برخود فرض دانسته، حتي ذره اي از مواضع محكم خود در برخورد جدي و قانوني با خاطيان فرهنگي و آسيب زنندگان به بنيان اخلاقي خانواده هاي ايراني عقب نشيني نكرده و با جديت بيش از پيش به برخورد با آنان ادامه دهد.
3002 /1876