شهرداري، علت افزايش تصادف در شيراز را آسيب شناسي كند

شيراز- ايرنا- عضو شوراي اسلامي شهر شيراز، وقوع تصادف هاي متعدد رانندگي در اين شهر و افزايش تلفات جاني ناشي از اين حوادث را نگران كننده دانست و گفت: شهرداري و به ويژه معاونت حمل و نقل و ترافيك بايد علت وقوع مكرر اين حوادث را به شكل جدي آسيب شناسي كند.

به گزارش ايرنا غلامعلي ترابي، عصر دوشنبه در يكصد و بيست و هفتمين جلسه اين شورا افزود: شهروندان برخي از مناطق نيز از نحوه اجراي برخي تقاطع هاي شهري گلايه دارند و آنها را غير كارشناسانه مي دانند.
وي ادامه داد: عدم توجه به موارد كارشناسي در اجراي برخي از اين تقاطع ها باعث وارد آمدن خسارت هاي جبران ناپذير جاني و مالي به شهروندان شده است.
او اظهار كرد: با اجراي اين پروژه ها بعضا سرعت وسايل نقليه با توجه به حذف برخي موانع، افزايش مي يابد و همين عامل باعث ايجاد خطر براي عابران پياده مي شود.
ترابي گفت: اين افزايش سرعت باعث مي شود كه شهروندان در شرايطي كه پل عابر پياده اي در محدوده آن پروژه تعريف نشده، عرض خيابان را با اضطراب و دلهره طي كنند.
اين عضو شوراي شهر شيراز بيان كرد: در چنين شرايطي شهروندان از نمايندگان خود در شورا و همچنين شهردار سؤال مي كنند كه، آيا جان مردم براي آنها مهمتر است يا سرعت عبور خودروها؟
ترابي، از شهردار شيراز و اعضاي شوراي شهر خواست قبل از اقدام به احداث تقاطع هاي غير همسطح در مركز شهر، تمام جوانب اقتصادي، فني، جامعه شناسي و حتي ملاحظه هاي فرهنگي و مردمي را لحاظ كنند تا در حين و پس از اجرا مشكلي براي شهر و شهروندان ايجاد نشود.
وي، همچنين از شهردار خواست كه با انتخاب يك تيم كارشناسي و مديريتي قوي، نقاط و مسيرهاي حادثه خيز شهر شيراز را شناسايي كرده و راهكارهاي لازم براي ايمن سازي آنها را ارائه كنند.ك/2
6122 /6118