سلايق و علايق سياسي نبايد جلوي حركت اصلي دانشگاه را بگيرد

ساري - ايرنا - سرپرست دانشگاه مازندران داشتن ديدگاه و تفكرات سياسي افراد را قابل احترام دانست و گفت: هر كسي سليقه سياسي، ديني و اجتماعي دارد اما سلايق و علايق سياسي نبايد جلوي حركت اصلي دانشگاه را بگيرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه مازندران به مناسبت فرا رسيدن هفته بسيج، ويژه برنامه مدرسه عشق با حضور اقشار مختلف دانشگاهي در سالن اجتماعات دانشكده علوم انساني و اجتماعي دانشگاه مازندران برگزار شد.
سيد خلاق ميرنيا در اين برنامه حركت براي خدا و گام نهادن در جهت رضاي او را كه قطعا عنايت خداوند در رسيدن به اهداف را به همراه خواهد داشت، از ويژگي هاي يك بسيجي عنوان كرد و افزود: استاد بسيجي بايد خوب و باسواد درس بدهد و دانشجوي بي سواد را تحمل نكند و دانشجوي بسيجي نيز بايد درس خوان ترين، بافرهنگ ترين، عاقل ترين، آرام ترين و قانونمندترين افراد باشد.
سرپرست دانشگاه مازندران در ادامه سخنانش خاطرنشان كرد: بسيج متعلق به هيچ جناحي نبوده و حزب و گروهي ندارد و به همين خاطر است كه در دانشگاه از جايگاه قانوني برخوردار است چون بسيج فراجناحي است و همه را درون خود قرار مي دهد و به اعتقاد من، ما همه بسيجي هستيم.
ميرنيا سعه صدر و قانون مدار بودن را از ويژگي هاي بسيجيان عنوان كرد و اظهار اميدواري كرد: كه همه بايد در هر جايگاه و مقامي، بسيجي باشيم و بتوانيم دانشگاه را براي هدفي كه برايش طراحي شده پيش ببريم.
وي با ابراز خرسندي از اينكه اولين حضورش در مراسم عام با هفته بسيج مصادف شده است، به چگونگي و علل تشكيل بسيج به فرمان حضرت امام(ره) اشاره كرد و افزود: در 31 شهريور 1359 كه دشمن با همه ابزار و تجهيزات پيشرفته اش به ميهن اسلامي حمله كرد، نه ارتش ساختار درستي براي جنگ هاي كلاسيك داشت و نه سپاه ساختارمند بود كه بتواند ابزار و نيروهايش را در جبهه بكار گيرد. پس اين مردم بودند كه خود به خود به وجد آمده و بدون هيچ توقع و تقاضاي اجر و مزدي به حركت افتادند و هر كسي با هر چه در توان داشت براي دفاع از ميهن اسلامي بپاخاست.
سرپرست دانشگاه مازندران در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به فرمايش حضرت امام(ره) كه:'بعد از جنگ، نوبت دانشگاه است'، بيان داشت: همان گونه كه نيروهاي نظامي، انتظامي و بسيج با همكاري هم كشور را از لوث وجود دشمن بعثي نجات دادند، اكنون كه دشمن از عمليات نظامي براي ساقط كردن جمهوري اسلامي نااميد شده است، چشم طمع به دانشگاه كه محل تربيت نيروي كارآمد است دوخته است و به اعتقاد من اينجا جبهه واقعي جنگ است چون سربازان واقعي نظام در اينجا ساخته مي شوند و اساسا اين دانشگاه است كه به دليل تربيت افراد براي اداره مملكت، ساخت صنعت و مدرسه، كشور را اداره مي كند و بسيج يعني گردهم آوردن همه نيرو و توان براي انجام كاري ارزشمند در راستاي رسيدن به هدفي بزرگ.
ميرنيا ادامه داد: من در دانشگاه حضور يافتم تا دانشگاه را به سوي هدفش سوق دهم و مطمئن باشيد چنانچه دانشگاه از هدفش منحرف شود برايم قابل تحمل نخواهد بود و من خود جلوي انحرافش خواهم ايستاد.
دانشگاه مازندران در شهرستان بابلسر واقع است و در حال حاضر داراي 12 هزار دانشجو، 12 دانشكده و 336 هيات علمي مي باشد.ك/1
6097