۲ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۹:۳۲
کد خبر: 81850928
۰ نفر
استاندار تهران: بسیج متعلق به گروه و جناح خاصی نیست

تهران - ایرنا - استاندار تهران با تاكید بر اینكه بسیج متعلق به همه مردم و نظام است گفت: ‌بسیج را نمی توان اختصاص به یك گروه و جناحی خاص دانست.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سیدحسین هاشمی در نشست با كارمندان عضو بسیج استانداری تهران ضمن تبریك و گرامیداشت فرا رسیدن هفته بسیج افزود: بسیج یادگاری از امام خمینی(ره) است كه وقتی در آن زمان مطرح شد، كسی گمان نمی كرد این شجره طیبه تا امروز چنین بال و پری بگیرد.
استاندار تهران ادامه داد: ‌امروز بسیج در بخش های مختلف علمی، ورزشی، فرهنگی، رزمی و سایر بخش ها حضور فعال و جدی دارد كه برای نظام قوت قلب است.
هاشمی با بیان اینكه امسال سال انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی است اظهار كرد: ‌یكی از خواسته های اصلی رهبر معظم انقلاب حضور حداكثری مردم در پای صندوق های رای است .
وی ادامه داد: ‌وظیفه ذاتی استانداری است كه بیطرفانه از نظر شرعی و قانونی فضا را برای حضور افراد درون نظام در انتخابات فراهم كند.
هاشمی گفت:‌ بسیج یكی از بازوان ایجاد شرایط مناسب برای برگزاری انتخابات پیش رو است زیرا بسیج متصل به خانواده ها است.
وی با اشاره به اینكه هركس براساس ذهن و فكر خود به كاندیدای مورد نظرش رای می دهد افزود: ‌اینكه از جایگاه استانداری، بسیج و یا فرمانداری از گروه یا تشكل خاصی در انتخابات جانبداری كنیم از نظر شرعی و قانونی اشكال دارد.
استاندار تهران با بیان اینكه تشویق برای حضور حداكثری و پرشكوه پای صندوق های رای وظیفه ذاتی ما است گفت: ‌بسیج تجربه های خوبی پشت سر گذاشته و باید پشت سر مقام معظم رهبری و خط و مشی ایشان حركت كند.
وی با تاكید براینكه مبادا حركتی كنیم كه خلاف حركت نظام، مقام معظم رهبری و قانون باشد، گفت: ‌اگر در حركت خود حق الناس را به هر طریقی خدشه دار كنیم در آخرت گرفتار هستیم و پاسخگویی غیر ممكن است.
استاندار تهران گفت: ‌حق نداریم برای مردم تعیین تكلیف كنیم كه به چه كسی رای دهند، خود مردم تصمیم گیرنده هستند.
وی افزود: ‌آنچه برای مجموعه استانداری اهمیت دارد صیانت و حفاظت از آرای مردم است.
هاشمی با مطلوب دانستن برگزاری انتخابات به شكل الكترونیك تصریح كرد: ‌اگر بتوانیم انتخابات الكترونیك را در 9 كلانشهر كشور عملی كنیم بخش زیادی از هزینه ها و حرف و حدیث های بعد از انتخابات كاهش می یابد.
تهرام/7243/ 1625