رشد 300 درصد جرائم علیه مسلمان انگلیس به دنبال حوادث تروریستی پاریس

لندن - ایرنا- روزنامه ایندیپندنت روز دوشنبه در گزارشی نوشت كه به دنبال حوادث تروریستی 13 نوامبر در پاریس، جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمان انگلیس بیش از 300 درصد رشد داشته است.

به گزارش ایرنا، این روزنامه نوشت: یك هفته پس از حملات پاریس، 115 حمله علیه مسلمانان انگلیس به دلیل اسلام هراسی رخ ‌داده است.
این روزنامه نوشت: براساس گزارش كار گروه دولتی 'نفرت علیه مسلمانان' كه برای اعضای كابینه انگلیس تهیه ‌شده است، زنان و دختران ، بیش از مردان مسلمانان هدف این حملات قرار داشته‌اند.
ایندیپندنت افزود: اغلب قربانیان این حملات، دختران وزنان مسلمان 14تا 45‌ساله بودند كه پوشش سنتی اسلامی به تن داشتن و مهاجمان نیز اغلب مردان سفیدپوست 15تا 35 ‌ساله بوده‌اند.
این روزنامه با اشاره به اینكه بیشتر حملات ناشی از اسلام هراسی در انگلیس در اماكن عمومی، از جمله در اتوبوس و قطار، صورت گرفته است، افزود: براساس گزارش یادشده 34 تن از قربانیان زنانی بودند كه حجاب داشتند و در هشت مورد كودكان در كنار مادرانشان حضور داشتند و شاهد رفتار پرخاشگرانه افراد مهاجم بوده‌اند.
ایندیپندنت نوشت: در این گزارش آمده است اغلب قربانیان بیان كرده‌اند كه هیچ‌كس برای دفاع و حتی دلجویی از آنها اقدام نكرده است و 16 تن از قربانیان نیز می‌گویند از رفتن به خیابان هراس دارند و این اتفاق به اعتمادبه‌نفس آنها ضربه وارد كرده است.
این روزنامه افزود: بر اساس این گزارش، افزایش حملات به مسلمانان انگلیس در هفته پس از حملات پاریس، مشابه زمانی است كه ' لی ریگبی'، سرباز انگلیسی، در سال 2013 در منطقه ' وولیچ' در جنوب شرق لندن با چاقو مورد هدف حمله دو سیاه‌پوست آفریقایی‌تبار مسلمان قرار گرفت.
به نوشته ایندیپندنت ، ین گزارش در شرایطی تهیه‌شده است كه شورای مسلمانان انگلیس، بزرگ‌ترین گروه مسلمانان در انگلیس، اعلام كرده است كاهش تعداد ماموران پلیس درنتیجه كاهش بودجه پلیس، فرصت‌ها برای تعامل با پلیس این كشور را كاهش می‌دهد.
در همین حال براساس گزارش پلیس اسكاتلند، از زمان وقوع حملات تروریستی در پاریس تاكنون 64 حمله نژادپرستانه یا ناشی از تنفر نژادی در این منطقه دریافت شده است.
حملات ناشی از تنفر در حالی در اسكاتلند افزایش می یابد كه دوشنبه هفته گذشته یك مسجد در منطقه 'بیشفرینگز' در شمال گلاسكو از سوی برخی افراد با مواد آتش زا مورد حمله قرار گرفت.
تاكنون پلیس اسكاتلند گزارشی در مورد دستگیری افراد مظنون در این ارتباط منتشر نكرده است.
به گزارش روزنامه 'دیلی ركورد'، همچنین تهدیداتی علیه انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه 'استرتكلید' در اسكاتلند صورت گرفته است.
'تل ماما» یك نهاد حامی حقوق مسلمانان در انگلیس نیز روز جمعه هفته گذشته اعلام كرد كه به دنبال حملات اخیر تروریستی پاریس شمار جرائم ناشی از تنفر علیه مسلمانان و اسلام هراسی در این كشور افزایش بی سابقه ای داشته است.
این نهاد مدنی در گزارشی اعلام كرد: 91 جرم ناشی از تنفر علیه مسلمانان در هفته گذشته در انگلیس گزارش شده است.
«تل ماما» عنوان كرد كه اكثر جرائم گزارش شده علیه زنان مسلمان، در خیابان های شهر و اماكن عمومی رخ داده است.
كمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس نیز هفته گذشته در گزارشی كه در خصوص وضعیت جامعه مسلمانان در انگلیس منتشر كرد ، بیان داشت كه فضای تنفر علیه مسلمانان این كشور تشدید شده است.
در این گزارش كه در آن از تعداد زیادی از مسلمانان انگلیس نظرسنجی به عمل آمده، عنوان شده است: شرایط اسلام هراسی در قیاس با سال 2010 میلادی به مراتب بدتر شده و هم اكنون اسلام هراسی به عنوان الگویی برای تبعیض نژادی علیه گروه های اسلامی مبدل گردیده است.
اروپام**4**1552