مهاجمان انتحاری 12 تن را در كامرون و نیجربه كشتند

تهران – ایرنا – مقام های كامرون و نیجریه روز دوشنبه گفتند كه مهاجمان انتحاری روز یكشنبه 12 نفر را در این كشورها به قتل رسانده اند كه از این تعداد 5 تن در كامرون و 7 تن در نیجریه قربانی شده اند.

به گزارش آسوشیتدپرس از مایدوگوری در نیجریه، همه 5 مهاجم انتحاری كه دختر بودند و درهنگام بازرسی بدنی عادی خود را منفجر كرده بودند، جان خود را از دست دادند.
به گفته عیسی چیروما باكاری وزیر ارتباطات كامرون، نیروهای مردمی 4 نوجوان مهاجم انتحاری كه روز شنبه از نیجریه وارد كامرون شده بودند، شناسایی كردند.
اما هنگامی كه یك عضو نیروهای مردمی آنان را وادار به توقف برای بازرسی كرد، یكی از آنها با انفجار خود، 5 عضو یك خانواده را كشت.
نظامیان كامرون در پی شنیده شدن صدای انفجار، اقدام به تیراندازی هوایی برای ترساندن دیگر مهاجمان احتمالی كردند. اما 3 مهاجم دیگر كه ترسیده و گیج شده بودند، مواد منفجره بسته شده به دور بدن خود را منفجر كرده و خود را كشتند.
مهاجمان انتحاری در بسیاری از حملاتی كه به تازگی صورت می گیرد، هنگامی كه برای بازرسی متوقف می شوند كه در بخش هایی از نیجریه و كامرون عادی است، مواد منفجره همراه خود را منفجر می كنند.
همچنین به گفته پلیس نیجریه، یك دختر وابسته به گروه تروریستی بوكوحرام یكشنبه شب كمربند انفجاری بسته شده به بدن خود را در یك پاسگاه ایست و بازرسی در دروازه شهر مایدوگوری در شمال شرقی نیجریه منفجر كرد.
به گفته یك افسر پلیس نیجریه، این مهاجم خود و 7 تن سرنشین یك دستگاه اتوبوس را كه برای بازرسی پیاده شده بودند، كشت و 12 تن دیگر را زخمی كرد.
این نخستین حمله تروریستی در مایدوگوری در حدود یك ماه گذشته به شمار می رود.
گروه تروریستی بوكوحرام از 6 سال پیش كه در مایدوگوری ایجاد شد، تاكنون علاوه بر كشتن حدود 20 هزار تن، حدود 2 میلیون 300 هزار تن را آواره كرده است.
نظامیان مستقر در تمامی دروازه های ورودی و خروجی شهر مایدوگوری، سرنشینان همه خودروهای را در فاصله حدود 500 متری پاسگاه های ایست و بازرسی وادار به خروج از خودروهایشان و گذاشتن دستان بر بالای سرهایشان می كنند.
با وجود گزارش ارتش نیجریه از نابودكردن ده ها اردوگاه گروه تروریستی بوكوحرام در هفته های اخیر، حملات انتحاری، حمله به روستاها و دهكده ها و آدم ربابی در بخش هایی از نیجریه و كشورهای همسایه آن همچنان ادامه یافته است.
خاورم**1486**1010