متكدیان سالمند و معلول جامعه هدف بهزیستی تحویل خانواده هایشان می شوند

ایلام - ایرنا - رئیس بهزیستی شهرستان مهران گفت: متكدیان سالمند و معلول در قالب جامعه هدف بهزیستی در صورتی كه توسط نیروهای انتظامی و شهرداری در پایانه مرزی شناسایی و جمع آوری شوند، بهزیستی آنها را تحویل خانواده هایشان می دهد.

مراد كردنژاد روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: در ایام منتهی به اربعین حسینی با هماهنگی های و حكم مراجع قضایی، پلیس و ماموران شهرداری نسبت به جمع آوری متكدیان اقدام می كنند.
وی افزود: این اداره متكدیانی را كه جزء جامعه هدف بهزیستی باشند و در این ایام توسط پلیس جمع آوری شوند را به خانواده هایشان باز می گرداند.
كردنژاد با اشاره به راه اندازی میز خدمت این اداره در مرز مهران تاكید كرد: در این مكان وسایل توانبخشی سبك همچون واكر و عصا میان سالمندان و معلولان توزیع و حمل معلولان و سالمندان نیز با ویلچر انجام خواهد شد.
وی یادآور شد: علاوه بر این تیم های سیار اورژانس اجتماعی اداره كل بهزیستی استان ایلام نیز در مرز مهران مستقر و خدمات مشاوره ای به زائران ارایه م كنند.
رییس اداره بهزیستی مهران گفت: مجموع این اقدام ها با هدف ارائه خدمات مطلوب به زائران حسینی انجام می شود و این روند تا زمان بازگشت زائران از عتبات عالیات ادامه دارد.
مرز بین المللی مهران از مهمترین كانون های تردد زائر و صادرات كالا به كشور عراق است و بر اساس اعلام مسئولان امسال بخش عمده ایی از زائران ایرانی برای شركت در آیین پیاده روی اربعین از طریق این مرز به عتبات عالیات مشرف خواهند شد.
7171/6034