اجلاس سران كشورهای صادر كننده چارچوب جدیدی برای سرمایه گذاری درصنعت گاز ایفا می كند

تهران-ایرنا- قائم مقام وزیر انرژی امارات متحده عربی گفت: برگزاری همایش صادر كنندگان گاز می تواند نقش مهمی در ایجاد چارچوب جدید برای جذب سرمایه گذاری، استفاده از فناوری ها ، تسهیل فرآیند تولید و انتقال گاز ایفا كند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مطر حامد النیادی عصر امروز (دوشنبه) در سومین اجلاس مجمع كشورهای صادر كننده گاز ضمن تبریك پیوستن آذربایجان به مجمع كشورهای صادر كننده گاز افزود: پیوستن آذربایجان به این مجمع موجب افزایش توان كشورهای صادر كننده گاز می شود.
وی با تاكید بر اهمیت گاز برای امارات متحده عربی خاطرنشان كرد: این كشور در سرمایه گذاری و استحصال و اكتشاف گاز از جدید ترین فناوری ها استفاده می كند.
قائم مقام وزیر انرژی امارات متحده عربی ادامه داد:امسال در غرب امارات پروژه اكتشاف گاز را آغاز كردیم كه در نوع خود منحصر به فرد محسوب می شود و با بهره بردرای از این پروژه می توانیم 50 میلیون متر مكعب گاز استحصال كنیم.
حامد النیادی یادآور شد: دولت امارات در زمینه نفت و گاز سرمایه گذاری فراوانی داشته و حدود 35 درصد از خودروها كه در ابوظبی تردد می كنند از سوخت گاز استفاده می كنند این برای ما دستاورد مهمی است.
وی همچنین درخصوص برنامه دراز مدت و كوتاه مدت امارات برای استفاده از گاز گفت: دولت امارات در زمینه حمل و نقل زیرساخت هایی را برای استفاده وسایل نقلیه عمومی از گاز اختصاص داده به طوری كه تعداد ایستگاه های گاز تا دو سال آینده به 63 ایستگاه می رسد.
قائم مقام وزیر انرژی امارات تصریح كرد: علاوه بر این شهروندان را تشویق كرده ایم از گاز به عنوان سوخت مناسب استفاده كنند و كم كم سوخت دیزلی را كنار بگذارند و این مساله موجب می شود محیط زیست بهتر و حمل و نقل پاك تری داشته باشیم.
حامد النیادی ادامه داد: همایش صادر كنندگان گاز می تواند نقش مهمی در ایجاد چهارچوب جدید برای جذب سرمایه گذاری و استفاده از فناوری ها وتسهیل تولید و انتقال گاز ایفا كند.
وی یادآور شد: دولت امارات از زمانی كه به مجمع صادر كنندگان نفت پیوسته به دنبال كسب شناخت بهتر و همكاری بیشتری با اعضا بوده است كه این می تواند به نفع همه كشورهای عضو باشد.
قائم مقام وزیر انرزی امارات با بیان این كه به دنبال تلاش های بیشتری در این زمینه هستیم، گفت: امارات متحده عربی در زمینه همكاری با صادر كنندگان نفت جدی است.
سیام(3)**2021** 1336